Wojsko wzywa rezerwistów na ćwiczenia

• Tv
Miasto z Wizją / 20.07.2017 / Komentarze
Szkolenie jesienią w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu. Ujawniamy zarobki oficerów, podoficerów i szeregowych

Około 400 żołnierzy rezerwy, m.in. mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego, otrzymało już karty powołania na ćwiczenia wojskowe, które we wrześniu i październiku br. odbędą się w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu.

- W ćwiczeniach wezmą udział żołnierze rezerwy nie tylko z terenu działania naszego WKU - ujawnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" ppłk Jacek Papiewski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Szczecinku.

- Łącznie karty powołania otrzymało około 700 osób z całej Polski, posiadających przydział mobilizacyjny do złocienieckiej brygady.

Jak powiedział nam oficer, wojsko stworzyło możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach ochotnikom.

- Jeżeli ktoś jest zainteresowany zaliczeniem szkolenia wojskowego, zapraszamy do naszej WKU w Szczecinku przy ul. Kościuszki 55 - dodaje nasz rozmówca. - Trzeba do nas przyjść i złożyć stosowny wniosek. Warunkiem jego pozytywnego rozpatrzenia jest kategoria zdrowia "A" i odbycie w przeszłości jednej z form czynnej służby wojskowej, np. zasadniczej bądź zawodowej służby wojskowej. Szeregowi rezerwy biorący udział w jesiennych ćwiczeniach nie mogą mieć ukończone 55 lat, a podoficerowie i oficerowie - 63 lata.

Wojsko bierze do koszar i wojsko płaci. Jak na nasze warunki - godnie. Otóż szeregowy może liczyć na żołd w wys. 91,20 zł dziennie. Starszy szeregowy otrzyma 94,40 zł, kapral - 104 zł, plutonowy - 107,20 zł, sierżant - 110,40 zł, chorąży - od 115 zł do 126 zł, podporucznik - 134,40 zł, porucznik - 136 zł, kapitan - 144 zł, major - 163,20 zł i podpułkownik - 188,80 zł.

Wszelkich informacji o ćwiczeniach, udziału w nich i warunkach, jakie żołnierzom rezerwy zapewni w tym okresie wojsko, można uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 261 474 705 lub 261 474 702.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Janusz Błaszczak - 12 BZ

Video: Forsowane przeszkody wodnej przez pododdziały 2 BZ - 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana