Wspólnie tańczyli i pomagali chorej Amelce

Miasto z Wizją / 25.08.2019 / Komentarze
Mieszkańcy na "parkiecie" dawali z siebie wszystko, a instruktorzy ze sceny dzielili się energią

Grupa mieszkańców postanowiła spędzić sobotnie (24 sierpnia) popołudnie wspólnie się bawiąc, zażywając sporej dawki ruchu, a przy okazji pomagając. Tym samym udowodnili, że w Szczecinku zdecydowanie nie brakuje miłośników aktywności fizycznej i spędzania czasu wraz z osobami o podobnych upodobaniach. Spotkali się oni na szczecineckich kortach, aby wziąć udział w Charytatywnym Maratonie Zumba.

W trakcie tej sportowej imprezy mogliśmy nie tylko sporo i intensywnie się poruszać, ale także wesprzeć dwuletnią mieszkankę naszego miasta. Cały dochód ze spotkania przekazany zostanie na rzecz Amelki Konopińskiej, którzy walczy ze złośliwym nowotworem oka (postać obuoczna).

Uczestnicy maratonu przez cztery godziny wspólnie bawili się przy energetycznych dźwiękach płynących z głośników i wykonywać taneczne układy proponowane przez instruktorów. Organizatorzy zaplanowali atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gości. Była nie tylko impreza skierowana dla osób regularnie uprawiających sport, ale przede wszystkim dobra zabawa dla całych rodzin.

Taneczne szaleństwa przeplatane były licznymi licytacjami, z których dochód również zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki. Z kolei na łasuchów czekał słodki poczęstunek i pyszne ciasta. Najmłodsi mogli się bawić na dmuchanym zamku oraz w trakcie licznych animacji.

Tekst, foto: Marzena Góra