Wszyscy na jednego

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.10.2018 / Komentarze
PiS idzie szeroką ławą. Tak naprawdę, ma co najmniej dwóch kandydatów na Burmistrza Szczecinka

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło co najmniej podwoić swój stan posiadania w walce o fotel Burmistrza Szczecinka. Nie mając lepszych kandydatów bezpośrednio z partii, dość niespodziewanie wystawiło jako swoją kandydatkę do fotela Burmistrza Szczecinka, szefową Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Terra", Joannę Pawłowicz.

To, że nasza czołowa „ekolożka”, znana przede wszystkim z zaciętej walki z Kronospanem, zrobi wszystko, by jej trzecie podejście (w roku 2010 i 2014 przegrała z obecnym burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem) do najwyższego urzędu w mieście zakończyło się wreszcie sukcesem, wiadomo było już od pewnego czasu. Stąd też oddanie się do dyspozycji partii Kaczyńskiego.

- To nie jest nasza kandydatka, nie będę na nią głosował - powiedział nam anonimowo jeden z członków szczecineckich struktur PiS.

Świadomie, a może nieświadomie, stan posiadania partii znanej z walki z niepokornymi samorządami, zwiększył starosta Krzysztof Lis. Ten z kolei postanowił wzmocnić swoje szanse na wprowadzenie radnych do miasta, wystawiając do walki o najważniejsze stanowisko w miejskim samorządzie, członka Porozumienia Gowina - Wiesława Suchowiejko. Jak wiadomo Gowinowcy wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy i są przybudówką PiS w rządzie.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sztab wyborczy Porozumienia Samorządowego zrobił wiele, by informacja o powiązaniach Suchowiejko z Gowinem, zniknęła z Obwieszczenia Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinku z dnia 3 października 2018 r. o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza w obecnych wyborach.

Nie zniknęła. Figuruje w nim wpis: "SUCHOWIEJKO Wiesław Jacek, lat 61, wykształcenie wyższe, członek Porozumienie Jarosława Gowina, zam. Szczecinek, zgłoszony przez KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE PS".

To jak to jest? W. Suchowiejko z uporem milczy na ten temat.

Prócz tych dwojga o stanowisko burmistrza Szczecinka ubiega się również Marcin Bedka, deklarujący się jako bezpartyjny (w Radzie Miasta zasiada w bardzo zbliżonym do PiS Klubie "Razem dla Szczecinka") i Krzysztof Berezowski (bezpartyjny), często widywany wcześniej w towarzystwie członków i działaczy PiS. No i drugi biegun - Daniel Rak, od 12 lat V-ce Burmistrz naszego miasta, członek Platformy Obywatelskiej RP, reprezentujący w wyborach Koalicję Obywatelską – (PO + „Nowoczesna”).

Tekst i foto: ZR MzW