Wszystko dla maturzystów

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.12.2018 / Komentarze
Targi Edu Day gościły u "księżnej"

Już niedługo matury. W maju absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminu dojrzałości. Wielu z nich zdecyduje się kontynuować kształcenie na wyższych uczelniach. Wielu jednak nie jest jeszcze zdecydowanych, jaki kierunek studiów wybrać i na jakiej uczelni zgłębiać kolejne tajniki, tym razem wyższej wiedzy.

Dziś (środa 5 grudnia) młodzi ludzie mieli doskonałą okazje, by przyjrzeć się ofercie edukacyjnej wyższych uczelni, głownie z Pomorza Zachodniego, ale nie tyko. Wszystko za sprawą Targów Edu Day skierowanych do maturzystów ze Szczecinka i powiatu szczecineckiego. Targi odbywały się w sali sportowej I LO im. ks. Elżbiety. 

- Dziś zgromadziliśmy 16 uczelni wyższych i instytucji, które posłużą przyszłorocznym maturzystom, by podjęli decyzję, co do dalszej drogi kształcenia. Gościmy wyższe uczelnie przede wszystkim z rejonu Pomorza Zachodniego. Ale nie tylko. Swoje stoiska mają też uczelnie wyższe działające też na terenie województwa pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Maturzyści mogą się dowiedzieć wszystkiego o profilu uczelni, m.in. zapoznać się z oferowanymi przez nie kierunkami kształcenia - mówi "Miastu z Wizją" przedstawiciel organizatora Krzysztof Głowacki.

- Młodzież ma różne preferencje, co do kierunku dalszego kształcenia. Jedni chcą być inżynierami, inni zaś psychologami czy pedagogami. Dziś mają szansę by poznać preferowane przez siebie kierunki dalszej, wyższej edukacji.

Stoiska uczelniane cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem maturzystów. Nie brakowało też chętnych by zapoznać się z ofertą przedstawioną przez Wojsko Polskie. Na stoisku prowadzonym przez szczecinecką Wojskową Komendę Uzupełnień można było się dowiedzieć wszystkiego, na temat służby wojskowej, a także wojskowych uczelni i szkół wyższych kształcących oficerów WP i kadrę podoficerską dla jednostek bojowych naszej armii. Chętnych nie brakowało, także dziewcząt.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk