Wybieg dla psów otworzył podwoje

Miasto z Wizją / 16.10.2018 / Komentarze
Luksusy dla czworonogów mieszkających na osiedlu Wodociągowa

Mieszkańcy tej części Szczecinka, posiadający w domu czworonogi, mają powód do zadowolenia. Miasto sfinalizowało właśnie budowę wybiegu dla psów. Teren do hasania położony jest pomiędzy osiedlem a rzeką Niezdobną.

Wybieg został ogrodzony, stosownie oznakowany i podzielony na dwa sektory - dla psów małych, średnich i dużych oraz dla psów agresywnych. Jest brama wjazdowa i furtki wejściowe. Na terenie wybiegu zostały zamontowane ławki dla właścicieli czworonogów. Są też kosze na odpady i tablice informacyjne.

Inwestycja kosztowała blisko 80 tys. zł. Ratusz zabezpieczył pieniądze w tegorocznym budżecie miasta.

Nowy plac dla naszych czworonożnych ulubieńców jest bliźniaczo podobny (choć nieco mniejszy) do tego funkcjonującego z olbrzymim powodzeniem - od 2014 roku przy osiedlu Zachód w parku nad jeziorem Trzesiecko.