Wybory w Trzesiece odwołane

Miasto z Wizją / 31.08.2016 / Komentarze
Nie ma chętnych do liczenia głosów

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odwołał zaplanowane na 30 października br. wybory uzupełniające do rady Osiedla Trzesieka. Powód? Brak chętnych podjęcia się roli członka osiedlowej komisji wyborczej. Termin zgłoszenia 5 kandydatów upłynął we wtorek 30 sierpnia o godz. 9.

Rada Osiedla Trzesieka, choć w okrojonym składzie, pracuje zgodnie z prawem (Kodeks Wyborczy). Zgodnie z jego zapisami, jeżeli

w wyniku wyborów uzupełniających mandat nie zostanie obsadzony, mandatu nie obsadza się do końca kadencji rady.

Przypomnijmy: W marcu 2015 roku mieszkańcy Szczecinka wybierali Rady Osiedli. Uczynili to "pół na pół" Rady zostały wybrane w 6 szczecineckich osiedlach - na 12. M.in. lokalny parlament powstał w Trzesiece.

W międzyczasie życie sprawiło, że z różnych względów i przyczyn, trzesiecka rada uszczupliła się o kilka osób. Ze składu rady odeszła m.in. Renata Rak, która pod koniec stycznia br. wygrała wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinka. Tym samym Rada Osiedla Trzesieka stała się mocno niekompletna.

Rada Miasta podjęła decyzję o wyznaczeniu wyborów w niedzielę 13 marca br. Jednocześnie burmistrz wydał zarządzenie w sprawie zgłaszania kandydatów do komisji wyborczej.

Na tym zapędy mieszkańców Trzesieki się skończyły. Niestety, nie potrafili się zmobilizować i zebrać, co najmniej pięciu kandydatów na tychże członków. Czas upłynął, termin też, burmistrzowi nie pozostało już nic innego tylko odwołać wyznaczone na 13 marca wybory.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Wówczas postanowiono, że kolejne wybory odbędą się jesienią br. Rada Miasta ponownie zajęła się trzesiecką Radą Osiedla. Na sesji 17 sierpnia radni zdecydowali o wyborach uzupełniających w Trzesiece. Głosowanie wyznaczono na 30 października br. Teraz okazuje się, że wyborów jednak nie będzie.