Wyrzuciła niemowlę przez okno. Chłopczyk zmarł

Miasto z Wizją / 06.02.2019 / Komentarze
Sąd Okręgowy orzekł karę

Mieszkanka Szczecinka Paulina S. została skazana dziś (wtorek 5.02) przez Sąd Okręgowy w Koszalinie na 10 lat pozbawienia wolności. To kara za wyrzucenie swojego nowonarodzonego dziecka przez okno. Prokurator domagał się kary 25 lat pozbawienia wolności. Obrońca zapowiedział złożenie apelacji..

O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie, m.in. w artykule: "Paulinie S. grozi dożywocie"

Do tragicznego zdarzenia doszło w październiku 2017 roku. Od tego czasu kobieta przebywa w areszcie. Śledztwo wykazało, że chwilę po urodzeniu dziecka kobieta wyrzuciła je przez okno. Świadczyły o tym zarówno obrażenia u chłopca, jak i ślady krwi zabezpieczone na parapecie i ścianie budynku. Zakrwawionego chłopca na chodniku znalazła pielęgniarka, która wracała z nocnej zmiany w szpitalu.

Śledztwo wykazało, iż bezpośrednią przyczyną śmierci chłopczyka były obrażenia ciała w postaci urazu wielonarządowego głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej, będące wynikiem doznanego urazu mechanicznego spowodowanego upadkiem na twardą nawierzchnię.

- Poczynione ustalenia wskazały, że w chwili popełnienia przestępstwa podejrzana była poczytalna. Nie była ona w przeszłości karana sądownie - poinformowała wcześniej prokuratura.