Z mamą i tatą na Pikniku Rodzinnym

Miasto z Wizją / 01.05.2016 / Komentarze
Wielka Majówka przy Stadionie Miejskim

Nie lada atrakcje spotykają dziś nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorosłych, czyli wszystkich mieszkańców Szczecinka, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na zaproszenie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji i odwiedzić błonia w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego. Trwa tam Wielka Majówka - Piknik Rodzinny.

Jak wspomnieliśmy, atrakcji jest, co nie miara. Milusińscy mogą zawitać do Miasteczka Urządzeń Dmuchanych z euro bangy, zjeżdżalniami, water ball, aktive center ocean, strzelnicą laserową oraz trampoliną.

Doskonałej zabawy dostarcza także Miasteczko Sportu z Akademią Piłkarską. Można tam pograć w "kopaną", podziwiać popisy młodych akrobatów i akrobatek, wziąć udział w konkursach sportowych, a nawet w turnieju gier komputerowych.

Swoje atrakcje oferuje też Miasteczko Służb Mundurowych. Ale największą popularnością, prócz dmuchanych zjeżdżalni i kuli dryfującej na wodzie, dostarcza gościom (bez względu na wiek) podnośnik Państwowej Straży Pożarnej. Pod czujnym okiem naszych strażaków można "poszybować" kilkanaście metrów ponad ziemię i stamtąd podziwiać uroku Szczecinka, a także w tej niecodziennej scenerii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy przygotowali też liczne stoiska i kiermasze, m.in. z kwiatami rabatowymi, bylinami, rozsadami, iglakami, miodami Drahimskimi, chlebem i zabawkami. O podniebienia starszych zadbała doskonałym menu Restauracja Zamku Książąt Pomorskich.

Na "majówkowej" scenie swoje umiejętności wokalne prezentuje Lolek Orkiestra. Artyści przebrani za sarmatów śpiewają najpopularniejsze polskie piosenki. Nie brakuje też utworów patriotycznych.

Kto jeszcze nie był w okolicy Stadionu Miejskiego powinien się pospieszyć. Wielka Majówka - Piknik Rodzinny potrwa jeszcze kila godzin.