„Z podwórka na stadion” – dwie wygrane akademii!

Miasto z Wizją / 22.10.2015 / Komentarze
W środę i czwartek na boisku bocznym OSiR odbywały się powiatowe eliminacje turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W sumie wystartowało sześć zespołów Akademii Piłkarskiej, które zaprezentowały doskonałą dyspozycję!

W środę odbywały się eliminacje U-8 i U-12. W młodszym roczniku pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej po emocjonującej walce z Akademią Reissa zwyciężył lepszą różnicą bramek i awansował do Finałów Wojewódzkich. Podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego(rocznik 2008/2009) wygrali 9-0 z Akademią Reissa II, 5-1 z AP Szczecinek II i zremisowali 1-1 z Akademią Reissa I.

Świetnie poradził sobie także rocznik 2005 prowadzony przez Michała Ponichterę. Chłopcy, którzy rywalizowali z przeciwnikami o rok starszymi toczyli z nimi wyrównaną walkę – wygrali z Akademią Reissa II oraz SP Żółtnica. Ulegli jedynie Akademii Reissa I i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

W czwartek toczyła się rywalizacja w turnieju U-10. Akademia wystawiła aż trzy zespoły – jeden z rocznika 2006 (trener Marcin Brzozowski, asystent Szymon Dobrosielski) i dwa z rocznika 2007 (trener Jarosław Kozanecki). Od początku kapitalnie radziła sobie pierwsza drużyna, która ograła kolejno: AP Szczecinek II (2-1), AP Reissa I (1-0), AP Szczecinek III (7-1), AP Reissa II (4-0). W decydującym o awansie meczu, po wielkich emocjach udało się wygrać 2-1 z SP Biały Bór i tym samym zapewnić sobie zwycięstwo w turnieju!

Wojewódzkie finały U-8 i U-10 odbędą się w okresie 21 marca – 18 kwietnia 2016.

(PA)