"Zabytkowa" pomoc od Sejmiku Województwa

Miasto z Wizją / 10.05.2019 / Komentarze
Dotacje finansowe trafią do Drawienia, Wilczych Lasków i Nosibądów

Samorząd Województwa od lat przeznacza środki na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. W tym roku kwota 1,6 mln zł wesprze prace przy 67 obiektach w całym regionie. Decyzję o przyznaniu dotacji podjął Sejmik na wniosek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Pomoc finansową z województwa w wys. 20 tys. zł otrzymał właściciel pałacu w Wilczych Laskach z przeznaczeniem na roboty budowlane związane z zabezpieczeniem zabytku.

Dotacja w wys. 50 tys. zł trafi też na konto parafii w Gwdzie Wielkiej na konserwację elewacji XVII-wiecznego kościoła filialnego pw. Matki Boskiej Różańcowej w Drawieniu wraz z remontem fundamentów i wymianą poszycia dachowego (II etap).

Wsparcie finansowe w wys. 6,5 tys. zł otrzymał również kościół filialny św. Stanisława Biskupa XVI w. w Nosibądach na wykonanie

dokumentacji projektowej wymiany poszycia dachowego i remontu więźby dachowej nad korpusem kościoła.