Zamożny Szczecinek, czyli finansowa arystokracja

Miasto z Wizją / 19.07.2017 / Komentarze
Coraz lepiej, coraz wyżej - w Rankingu "Wspólnoty"

Rankingi pisma samorządowego "Wspólnota" są wielce prestiżowe. Wiedzą o tym zarówno prezydenci miast jak i starostowie, burmistrzowie i wójtowie. Zestawienia przygotowywane przez speców w każdej z omawianych dziedzin dla wielu włodarzy powiatów, miast i gmin są powodem do dumy. Dla innych zaś - do protestów i kłótni.

Szczecinek ma się, z czego cieszyć. Ostatnie rezultaty badań wskazują, że nad Trzesieckiem żyje się nam coraz lepiej, a miasto staje się mniej zadłużone, przez co zamożniejsze.

Na pierwszy ogień w cyklu najnowszych rankingów "Wspólnota" rzuciła „Bogactwem Samorządów”. To zestawienie dochodów JST w 2016 roku pn. „Finansowa arystokracja”.

W zestawieniu miast powiatowych Szczecinek został skalsyfikowany na 98 pozycji (rok wcześniej – 124 poz.). W tym dziale sklasyfikowano ogółem 267 miast powiatowych.

Twórcy rankingu w uzasadnieniu podkreślili, że: "Ranking najzamożniejszych samorządów to jedno najstabilniejszych zestawień Wspólnoty".