Ze Szczecinka nad morze inną drogą

Miasto z Wizją / 22.05.2019 / Komentarze
Policjanci proponują nam alternatywną podróż nad Bałtyk

Nad środkowe wybrzeże Bałtyku - do Mielna, Unieścia, Kołobrzegu, Łaz, Gąsek czy Ustronia Morskiego nie trzeba wcale jechać drogą krajową nr 11. Można też podróżować mniej uczęszczanymi trasami - "po sąsiedzku". Takie rozwiązanie podsuwa kierowcom Zachodniopomorska Policja.

Gdy mieszkaniec Szczecinka przejedzie już przez miasto i ominie pojazdy wielkiej budowy obwodnicy S11, na ul. Koszalińskiej w okolicy sklepu "Tesco" może skręcić w lewo - w ulicę Kołobrzeską, pojechać małą obwodnicą Szczecinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 i dalej przez Barwice oraz Połczyn i tam wjechać w drogę wojewódzką nr 163 prowadzącą do Kołobrzegu. To tzw. alternatywna trasa nr IV.

Można też pojechać przez Biały Bór i Polanów do Koszalina drogą wojewódzką nr 206. Inna droga alternatywna nad Bałtyk prowadzi z Wałcza przez Kalisz, Drawsko Pomorskie, Sławoborze, Zieleniewo do Kołobrzegu (droga wojewódzka nr 162).

Szczecinecki alternatywny kierunek nad morze wskazuje tablica ustawiona przy u. Koszalińskiej przez gospodarza DK11 - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Nasi policjanci zapewniają, nie tylko mieszkańców Szczecinka, że tym szlakiem nad wymarzoną plażę dojedziemy szybciej i bezpieczniej.

Mapa alternatywnych dróg nad Bałtyk w województwie zachodniopomorskim:

Mapa: KWP Szczecin