Żołnierz miał wykorzystać dziecko (akt.)

Miasto z Wizją / 13.09.2019 / Komentarze
W sprawie zatrzymano dwie osoby. Materiał Polsat News

Aktualizacja:

Sąd Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec podejrzanego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki. 32-letniemu Łukaszowi K. za popełnienie tego czynu grozi do 15 lat więzienia.

- Sąd zastosował wobec Łukasza K., podejrzanego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki, tymczasowy trzymiesięczny areszt, o co wniosła prokuratura - poinformował w piątek rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Nie wiemy czy Łukasz K. przyznał się do winy. Trwają czynności z jego udziałem. Biegli wydali opinię na podstawie, której postawiono mu zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem - powiedziała reporterka Polsat News Anna Nosalska. Druga z zatrzymanych osób to żona Łukasza K. To jej opiece rodzice powierzyli 13-miesięczne dziecko.Śledczy nie zdradzili, kim jest druga zatrzymana osoba. Nieoficjalnie mówi się, że to żona podejrzewanego. To jej opiece rodzice powierzyli 13-miesięczne dziecko. Biegli lekarz i biolog mają jeszcze dzisiaj wydać opinię, czy doszło do molestowania, urazu krocza czy gwałtu - powiedziała reporterka Polsat News Anna Nosalska. Dziecko przebywa obecnie w szpitalu.

****

- W czwartek został zatrzymany mężczyzna w średnim wieku. To sąsiad rodziców dziewczynki. Nieoficjalnie mówi się, że jest on żołnierzem - informuje reporterka Polsat News.

- W toku prowadzonych czynności zatrzymano dwie osoby. Na pewno w tym gronie jest sprawca czynów - powiedział w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Jedna z tych osób została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. To mężczyzna w średnim wieku.

Ciężkie obrażenia ciała

Do molestowania lub gwałtu miało dojść w Szczecinku. Kiedy rodzice wrócili i odebrali córeczkę, zaniepokoił ich jej stan. Dziecko trafiło do szczecineckiego szpitala, po czym zostało przetransportowane do szpitala specjalistycznego w Szczecinie. Lekarze stwierdzili u dziecka ciężkie obrażenia ciała, mogące faktycznie wskazywać na seksualne wykorzystanie.

Dziecko przebywa teraz w szpitalu w Szczecinie. Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany już wczoraj.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, poinformował w czwartek, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. - U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała - powiedział Gąsiorowski.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji

Lekarze ze szczecineckiej placówki, do której 13-miesięczną dziewczynkę przywieźli jej rodzice zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina.

- Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi obecnie czynności, w tym procesowe. O ich wyniku będzie informować najwcześniej jutro z uwagi na dobro toczącego się postępowania - powiedział w czwartek Gąsiorowski.

Polsat News

Foto: Sławomir Włodarczyk