Mogą liczyć na pomoc i schronienie

Miasto z Wizją / 13.11.2019 / Komentarze
Noclegownia, punkt pomocy bezdomnym i pokój pobytu doraźnego przygotowane do zimy

Od kilku tygodni pogoda płata nam figle serwując na przemian cieplejsze dni i poranne przymrozki. Jednak musimy się liczyć z tym, że z tygodnia na tydzień słupki na termometrach będą spadały. Coroczna zimowa aura szczególnie nie sprzyja osobom bezdomnym, które zazwyczaj szukają schronienia w znajdujących się na terenie miasta i jego obrzeżach pustostanach lub działkowych altankach. Tych, którzy każdej zimy decydują się przeczekać mrozy w schronisku dla bezdomnych, jest zaledwie garstka. Pozostałych regularnie odwiedzają funkcjonariusze Straży Miejskiej, proponując przewóz do noclegowni lub upewniając się, że osoby nie wymagają pomocy medycznej.

Pozostali, którzy zdecydują się tej zimy skorzystać z pomocy, mogą znaleźć schronienie w Noclegowni przy ul. Wiejskiej 4, a także w działającym przy noclegowni pokoju pobytu doraźnego, który otwarty jest każdego dnia od godz. 20 do godz. 8 rano.

- Dodatkowo w Punkcie Pomocy Bezdomnym i Potrzebującym przy ul. Wodociągowej 6A od poniedziałku do soboty w godzinach od 11 do 16 każda osoba potrzebująca może uzyskać pomoc w formie gorącego posiłku, suchego prowiantu, wymiany odzieży, kąpieli, golenia i toalety oraz pobytu w świetlicy – informują pracownicy szczecineckiego MOPSU.

Jednocześnie zwracają się oni do mieszkańców Szczecinka z apelem o wrażliwość i alarmowanie właściwych służb o osobach bezdomnych wymagających pomocy. Warto w takiej sytuacji wykonać telefon na jeden z poniższych numerów: Straż Miejska – 986 lub 94 374 05 44, Komenda Powiatowa Policji – 997 oraz 112, MOPS Szczecinek: 94 372 80 32 lub 728 823 695.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk