RAZEM

  • Blogi
Grzegorz Grondys / 25.09.2014 / Komentarze
Obrazek użytkownika Grzegorz Grondys
Razem dla Szczecinka! Razem żeby zaproponować coś nowego, żeby stworzyć, zbudować? Czy Razem, żeby krytykować, zniszczyć, burzyć?

Razem dla Szczecinka!

Razem żeby zaproponować coś nowego, żeby stworzyć, zbudować?

Czy Razem, żeby krytykować, zniszczyć, burzyć?

Wpadła mi w ręce ostatni gazetka Razem dla Szczecinka. Cóż w niej czytamy? Nie na wszystkim się znam!

Krytyka spraw związanych ze szpitalem. Cóż z tego, że spółki odkupiły budynek po byłej przychodni przy ul: Kilińskiego? Jeszcze trochę i należałoby go zburzyć a tak kwitnie. Inwestorzy mieli pomysł na jego wykorzystanie.

Inwestycje – Barejowy Miś. Czy to błąd, że miasto pięknieje, rozbudowuje się, że wykorzystywane są środki z Unii Europejskiej nawet, jeśli wymagają 50 % wkładu własnego? Lepiej budować mniej ale wyłącznie za swoje. Co do bazy gastronomiczno - hotelowej tu już teraz w momencie, gdy odbywają się w Szczecinku większe imprezy ta baza, która istnieje jest niewystarczająca. Goście nie mogą znaleźć miejsca w hotelach. Trzeba stworzyć bazę dostosowaną do różnych odbiorców i różnych oczekiwań. W hotelach nie będą mieszkać osoby przyjeżdżające tu na studia, do szkoły czy na obozy szkolne.

Wsi spokojna, wsi wesoła! Czy rzeczywiście jest aż tak dobrze, że nie może być lepiej? Czy straż gminna nie mogłaby załatwić tam wielu problemów? Powiem gdzie! Szamba bez dna i odprowadzanie ścieków do okolicznych cieków, dzikie wysypiska śmieci w laskach, wręcz knajpy robione przy wiejskich sklepach. Gmina nie musi kupować fotoradaru, aby straż miała bardzo dużo do pracy. Efektem nieprzystąpienia gminy do projektu „Dorzecze Parsęty” są między innymi ścieki spływające Kanałem Radackim do Trzesiecka. Co do rozliczenia zużycia wody to przykład bloków, w których jest pralnia czy wózkowania gdzie wiele osób zamiast prać w swoim mieszkaniu wolało prać w pomieszczeniach wspólnych i zużywać wodę za którą płacili wszyscy. Czy to źle, że w wyniku budowy podziemnych pojemników na śmieci poprawiła się estetyka miasta, że nie ma zalegających śmieci przy śmietnikach, że nie śmierdzi z nich?

Na cmentarz w rocznicę wybuchu II wojny światowej o godzinie 4 chodziłem, jako harcerz i z harcerzami przez wiele lat, gdy jeszcze kibicom to na myśl nie przyszło. Nie trzeba być wielce nawróconym, aby przy obecnej wojnie na Ukrainie sobie o tym przypomnieć. Polityczny make up. Sytuacja ostatnich dni. W Turowie przebudowywana jest droga z chodnikami i poboczami, finansowana jest ze środków Powiat a laury zbiera wójt. Kto by się zainteresował czyja to droga?! Miejsca pracy, czy to wina burmistrza, że spółki likwidują miejsca pracy? Krytykować najłatwiej! Zamknijmy Kronospan będzie jeszcze lepiej! Tylko, dlaczego chcecie likwidować komuś te miejsca pracy, które jeszcze są?

Konkrety!!!!! Co zrobić żeby ilość miejsc pracy się zwiększyła?

Obniżenie kosztów ponoszonych rzez mieszkańców przy zaproponowaniu obniżenia cen śmieci o 2 zł w sytuacji, kiedy nie minął pełny rok na podstawie, którego można skalkulować w miarę obiektywnie ceny, kiedy cykl nie zatoczył pełnego koła jest nonsensem.

Ceny wody, biletów komunikacji miejskiej, czynszu ustalają spółki to jest ich prawo i obowiązek!!!!

Razem żeby coś stworzyć?

Czy razem, żeby krytykować i burzyć coś, co się rozwija w takim tempie, że przyjezdni nam zazdroszczą?