Szczecinek- Miasto Sportu

  • Blogi
Marek Bogdanowicz / 14.08.2014 / Komentarze
Obrazek użytkownika Marek Bogdanowicz
Szczecinek to miasto, które niezwykle sprzyja uprawianiu sportu. Zdrowy tryb życia to przecież podstawa! Każdy turysta, wybierając nasze miasto na wakacje, otrzymuje możliwość aktywnego spędzenia czasu

Szczecinek to miasto, które niezwykle sprzyja uprawianiu sportu. Zdrowy tryb życia to przecież podstawa! Każdy turysta, wybierając nasze miasto na wakacje, otrzymuje możliwość aktywnego spędzenia czasu. Szeroki wachlarz miejsc, z których można skorzystać, sprawia że wszyscy znajdą coś dla siebie.

Od lat lekkoatletyka i jazda na rowerze są podstawą uprawiania sportu. Są dyscypliny które można uprawiać całe życie. A, jak każdy wie, u nas nie brak ścieżek rowerowych i przeróżnych szlaków, po których nie tylko można się świetnie poruszać rowerem, ale można również biegać. Podczas jazdy warto zatrzymać się na chwilkę na Mysiej Wyspie i wykąpać na plaży, czy po prostu napić czegoś zimnego lub zamówić coś do jedzenia. Przy ścieżkach spotkamy mnóstwo siłowni na powietrzu, na których wysiłek sprawia większą przyjemność niż katorgę. Korty tenisowe są lepsze niż w niejednym mieście i wiele osób, które tu przyjeżdża są nimi zachwycone. Naukę gry, czy jej kontynuację mamy, że tak powiem „od ręki”. Zaraz po treningu wspaniałym odprężeniem jest wyjście na basen. Przepłynąć te kilka lub kilkanaście basenów i relaks w jacuzzi. Będąc na basenie, można również skorzystać z różnorakich zajęć tam organizowanych, takich jak fitness. Dla osób czynnie uprawiających określony sport są kluby i stowarzyszenia, trenujące wyczynowców, przyszłych zwycięzców, których tak chętnie oglądamy w telewizji.

Nie można nie wspomnieć o rozwiniętej infrastrukturze do uprawiania sportów wodnych. Odpoczynek na świeżym powietrzu, na jeziorze, podczas pływania rowerkiem wodnym lub kajakiem, to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu z rodziną czy znajomymi. Dla osób głodnych wrażeń, polecam najdłuższy wyciąg do nart wodnych w Europie, który przysporzy ich każdemu śmiałkowi. Po co jechać kawał drogi nad nasze zimne morze? Przecież można wspaniale wygrzać się na plażach miejskich ! A niedawno otwarty pomost, w którym znajduje się odkryty basen jest świetnym miejscem, gdzie wszyscy mogą schłodzić się, skacząc do wody lub pływając na torach.

Można by tak wymieniać i wymieniać. Zachęcam do aktywnego wypoczynku w naszym mieście. Nie pożałujecie!