Budżet Obywatelski 2022 - w kwietniu rusza przyjmowanie wniosków

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.04.2021 / Komentarze
Na zgłaszanie swoich projektów mieszkańcy mają czas do 9 maja

W minionym roku poznaliśmy zwycięskie projekty kolejnego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że taka forma i możliwość decydowania, na jakie przedsięwzięcia zostaną rozdysponowane środki oraz jakie inwestycje zostaną w mieście zrealizowane wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Dwie kolejne edycje BO cieszyły się bowiem jeszcze większym zainteresowaniem, niż pierwsza. I choć od tego czasu upłynęło zaledwie kilka miesięcy, to mieszkańcy chcący złożyć swoje kolejne projekty, już powinni aktywnie się do tego przygotowywać. Właśnie bowiem rozpoczynają się procedury związane z kolejną, czwartą edycją Budżetu Obywatelskiego.

Od 19 kwietnia mieszkańcy Szczecinka będą mieli możliwość zgłaszania swoich projektów zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Łącznie do rozdysponowania jest 800 tys. złotych. Dodajmy, że projekty muszą mieścić się cenowo w przedziale od 20 do 200 tys. zł. Forma oraz procedury związane ze zgłaszaniem swoich pomysłów nie uległy zmianie. Dokładną instrukcję jak złożyć taki wniosek można znaleźć TUTAJ.

Wnioski będą przyjmowane do 9 maja. Z kolei do 25 czerwca będą trwały procedury związane z oceną formalną i merytoryczną zgłaszanych projektów. Autorzy projektów, które zostały ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani do 16 lipca. Na odwołanie się będą mieli czas do 6 sierpnia.

Wraz z początkiem września poznamy listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania. Na oddanie swoich głosów mieszkańcy Szczecinka będą mieli czas od 6 do 26 września. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty na poznamy najpóźniej do 5 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku. /zr/