Decyzja o powstaniu punktu zbiórki odpadów uchylona

Miasto z Wizją / 10.08.2020 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Jesteśmy z tego faktu zadowoleni. Wniosek trafi do ponownego rozpatrzenia

Mieszkańcy Szczecinka z niecierpliwością czekali na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które miało odnieść się do protestów dotyczących planów utworzenia w dawnej siedzibie Elmilku punktu odbioru odpadów. Do ratusza wpłynęły trzy petycje w tej sprawie. Również władze samorządowe są przeciwne prowadzeniu tego typu działalności na terenie miasta.

Tymczasem do Szczecinka dotarła dobra wiadomość. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło wcześniejszą decyzję ratusza, a sprawa trafi do ponownego rozpatrzenia. Władze naszego miasta nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Wcześniej bowiem miały one związane ręce i zgodnie z obowiązującym prawem musiały wydać pozytywną decyzję dotyczącą możliwości powstania takiego punktu. Teraz ratusz może otrzymać nowe narzędzia, które pozwolą na wstrzymanie tego przedsięwzięcia, a tym samym zapobiegną powstaniu na terenie miasta wspomnianego punktu odbioru odpadów.

- Do ratusza wpłynęły odwołania od wcześniejszej decyzji. My, znając stanowisko opinii publicznej, wzmocniliśmy ten przekaz – mówi nam burmistrz Daniel Rak. - Decyzja trafi do ponownego rozpatrzenia. Mam nadzieję, że tym razem przede wszystkim Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska jak i Wody Polskie nałożą na nas obowiązek albo przynajmniej zalecą nam sporządzenie raportu środowiskowego. My sami nie mogliśmy nałożyć na kogoś obowiązku sporządzenia takiego raportu. Musimy mieć do tego przesłanki, ale te przesłanki muszą nam dać profesjonaliści z danej dziedziny, czyli w tym przypadku właśnie RDOS i Wody Polskie.

Czy władzom miasta i mieszkańcom uda się powstrzymać plany warszawskiego przedsiębiorcy utworzenia na terenie Szczecinka punktu zbiórki odpadów? Do sprawy z pewnością jeszcze powrócimy.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk