Euro 2021 - zaprasza Strefa Kibica

Miasto z Wizją / 09.06.2021 / Komentarze
Piłkarskie hity - w sobotę Belgia - Rosja, w niedzielę Anglia - Chorwacja

Na terenie rekreacyjnym przed Zamkiem Książąt Pomorskich działa Strefa Kibica. Przez cały czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2021, które odbędą się z udziałem reprezentacji Polski, przed zamkiem od strony jeziora (nasi kibice nazywają ten teren Parkiem Książąt) będą transmitowane - na wielkim telebimie - wszystkie mecze turnieju. Będzie ich aż 51.

W weekend wielkie piłkarskie hity! Zagrają m.in. Włochy z Turcją, Rosja z Belgią i Anglia z Chorwacją.

Weekendowo - piłkarski "rozkład jazdy" przedstawia się następująco:

SOBOTA:

Walia - Szwajcaria, godz. 15

Dania - Finlandia, godz. 18

Belgia - Rosja, godz. 21

NIEDZIELA:

Anglia - Chorwacja, godz. 15

Austria - Macedonia, godz. 18

Holandia - Ukraina, godz. 21

Euro 2021 będzie wielkim świętem także w naszym kraju. W końcu po raz kolejny na dużej imprezie piłkarskiej będziemy mogli obejrzeć naszą drużynę narodową. Biało-Czerwoni po raz pierwszy publiczności zaprezentują się w poniedziałek, 14 czerwca na stadionie Kriestowski w Sankt-Petersburgu. O godz. 18 zmierzą się ze Słowacją. Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek grupy E podopieczni Paulo Sousy zagrają przeciwko Hiszpanii w Sewilli 19 czerwca, godz. 21. Na zakończenie fazy grupowej turnieju 23 czerwca Polska zagra znowu w Petersburgu ze Szwecją, godz. 18.

Cały „rozkład jazdy” polskiej grupy wygląda tak:

poniedziałek, 14 czerwca
Polska – Słowacja (Petersburg, 18.00)
Hiszpania – Szwecja (Sewilla, 21.00)
piątek, 18 czerwca
Szwecja – Słowacja (Petersburg, 15.00)
sobota, 19 czerwca
Hiszpania – Polska (Sewilla, 21.00)
środa, 23 czerwca
Słowacja – Hiszpania (Sewilla, 18.00)
Szwecja – Polska (Petersburg, 18.00)

W 1/8 finału Euro 2021 zagrają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc.

Jako ciekawostkę dodajmy, że po raz pierwszy w historii tych rozgrywek, podczas turnieju zostanie użyty system wideoweryfikacji VAR.

Wielki finał UEFA Euro 2021 rozegrany zostanie 11 lipca o godz. 21 na stadionie Wembley w Londynie.

Godzinowy plan transmisji wszystkich meczów UEFA Euro 2021 będziemy podawać na naszej stronie internetowej: www.miastozwizja.pl