Profesjonalnie i z pasją, czyli słów kilka o naszej telewizji

  • Blogi
  • Felietony
Paweł Adamowski / 19.11.2014 / Komentarze
Obrazek użytkownika Paweł Adamowski
Nie ukrywajmy - wybory, to czas ponadprzeciętnej aktywności zarówno kandydatów, mediów jak i odbiorców.

„Gazeta Wyborcza” powstała zgodnie z ustaleniami Okrągłego Stołu, jako organ prasowy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Początkowo dziennik miał nosić nazwę „Gazeta Codzienna”, a przymiotnik „Wyborcza” miał funkcjonować tylko w czasie kampanii wyborczej. Pozostał jednak do dziś, na zawsze przypominając o swojej genezie.

Domena MiastozWizja.pl została zarejestrowana 9 grudnia 2013. Od tamtej pory systematycznie zyskuje stałych odbiorców. Dynamiczny rozwój i stale wzrastająca popularność, to jednak temat na inny felieton. 

Pierwsza szczecinecka Blogosfera, wychodząc naprzeciw odbiorcom świadomie wybierającym audiowizualną formę przekazu, zyskała nowy kanał informacyjny, którego celem stało się dotarcie do najbardziej zainteresowanych prezentowaną tematyką widzów. 30 czerwca 2014 na kanale YouTube został opublikowany pierwszy film. Oglądalność naszego debiutu zapewnili istniejący już czytelnicy Portalu. To właśnie wtedy narzuciliśmy sobie wyjątkowo ambitne plany rozwoju, które realizowane są niemal każdego dnia. Do dziś wyprodukowaliśmy aż 74 (!) wysokiej jakości filmy. W zależność od zainteresowań internautów ilość wyświetleń kształtowała się od kilkudziesięciu, do nawet kilku tysięcy odtworzeń. W tym czasie naliczono prawie 20 tysięcy unikalnych odsłon naszych materiałów, nie tylko na komputerze...

Jako pierwsi w Szczecinku wyemitowaliśmy pełny zapis debaty o fotel burmistrze Szczecinka, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym "Zamek". Przez pięć pierwszych dni jego emisji debatę zobaczyło ponad 1200 osób. Łączny czas oglądania tego materiału przekracza 24 dni. Poza widzami z Polski materiał odtwarzali również mieszkańcy Wielkiej Brytanii (25), Niemiec (14), Holandii (5) oraz widzowie z Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Kamery Full HD, zdalnie sterowany wielowirnikowiec z podglądem na żywo, zmotoryzowane jazdy kamerowe, 200 GB kart pamięci, 30 GHz mocy obliczeniowej, 48 GB pamięci operacyjnej, 3 GB procesorów graficznych, 3 TB surowych materiałów, dziesiątki kilogramów osprzętu filmowego – wszystko to na nic by się zdało, gdyby nie zaangażowanie i fachowość twórców platformy Miasto z Wizją TV. Wszak, czym jest sprzęt – choćby najlepszy, bez ludzi z prawdziwą pasją do tworzenia?

Wiemy, że rozwój nowoczesnych platform telewizyjnych nie jest prosty. Właśnie dlatego, z ogromną dumą prezentujemy nasz dorobek. Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami do tej pory i mamy szczerą nadzieję, że nasz projekt będzie trwał, a Państwo nadal z przyjemnością będą chcieli oglądać i współtworzyć najlepszej jakości telewizję w Szczecinku.