Futbolowe emocje w Parku Książąt

• Tv
Miasto z Wizją / 21.02.2020 / Komentarze
UEFA EURO 2020. Szczecinek - kibicujemy naszym!

W piątek 12 czerwca na terenie rekreacyjnym przed Centrum Konferencyjnym Zamek ruszy Strefa Kibica! Przez cały czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2020, które odbędą się z udziałem reprezentacji Polski, przed zamkiem będą transmitowane - na wielkim telebimie wszystkie mecze turnieju.

- Ruszyliśmy z przygotowaniami organizacyjnymi. Staramy się m.in. o oficjalną licencję Telewizji Polskiej, która dysponuje prawami telewizyjnymi do tego wielkiego sportowego wydarzenia - mówi "Miastu z Wizją" Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Strefa Kibica działać będzie pod hasłem "Szczecinek - kibicujemy naszym". Na miejscu na kibiców czekały będą stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie także sklepiku z wieloma, specjalnie zaprojektowanymi na Euro 2020 szczecineckimi gadżetami dla wiernych kibiców oraz atrakcji dla najmłodszych. Będzie też strefa VIP na tarasie zamkowej restauracji.

Transmisje z meczów można będzie oglądać od otwarcia 12 czerwca aż do 12 lipca, czyli do Wielkiego Finału Euro 2020. W Strefie Kibica znajdzie się też kino plenerowe – od sportowych emocji odetchniemy przy filmowych hitach dla całych rodzin.

UEFA Euro 2020 - szesnasty turniej o Mistrzostwo Europy w Piłce Nożnej odbędzie się w 12 miastach-gospodarzach w 12 różnych państwach, w dniach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Tytuł będzie broniła reprezentacja Portugalii, zwycięzca UEFA Euro 2016.

Jako ciekawostkę dodajmy, że po raz pierwszy w historii tych rozgrywek, podczas turnieju zostanie użyty system wideoweryfikacji VAR.

Turniej zainaugurują (12 czerwca) reprezentacje Turcji i Włoch na Stadio Olimpico w Rzymie. Reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej ze zwycięzcą barażu (15 czerwca) na Aviva Stadium w Dublinie, Hiszpanią (20 czerwca) na Estadio San Mamés w Bilbao oraz ze Szwecją (24 czerwca) na Aviva Stadium w Dublinie.

Wielki finał UEFA Euro 2020 rozegrany zostanie 12 lipca na stadionie Wembley w Londynie.