Imprezowe lato w Szczecinku

Miasto z Wizją / 13.04.2021 / Komentarze
Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów, w wakacje odbędzie się kilka większych kulturalnych wydarzeń

Każdego roku mieszkańcy Szczecinka mogli liczyć na szereg różnego rodzaju imprez i kulturalnych wydarzeń, które odbywały się w naszym mieście. Zazwyczaj te większe, plenerowe rozpoczynały się wiosną i trwały aż do jesieni. Jednak w minionym roku z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego wiele imprez musiało zostać odwołanych. Nie odbyły się zarówno to większe, cykliczne wydarzenia, ale także mniejsze inicjatywy musiały zostać odłożone w czasie. Wszystko jednak wskazuje na to, że  - jeżeli sytuacja związana z koronawirusem nie ulegnie pogorszeniu – w tym roku będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie, wziąć udział w kilku większych eventach i wspólnie bawić.

- Przygotowujemy się do sezonu i musimy być przygotowani na to, aby spełnić oczekiwania mieszkańców. Mieszkańcy na pewno czekają na letnie imprezy. Tak jak wzorem zeszłego roku udało nam się zorganizować wielki koncert przed zamkiem, tak też szykujemy się w tym roku – mówi Kamil Klimek, dyrektor SAPiKu w wywiadzie dla portalu Iszczecinek. - Czy koronawirus pokrzyżuje nam plany? Nie jesteśmy teraz tego w stanie stwierdzić. Natomiast nie możemy być nieprzygotowani do sezonu.

- Zapowiadane są wielkie międzynarodowe wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy Igrzyska Olimpijskie w Tokio. My także chcemy zrobić coś międzynarodowego i zaprosiliśmy do Szczecinka na pierwszy weekend lipca baloniarzy z całego świata. Powoli spływają odpowiedzi i wygląda na to, że jeżeli pandemia nie pokrzyżuje nam planów, to będziemy mieli wyjątkowe duże wydarzenie balonowe jak na skalę polską czy europejską. Będą to zawody sportowe, czyli zupełnie coś nowego. Ale więcej szczegółów będziemy mogli powiedzieć wkrótce.

- Oprócz tego oczywiście planujemy koncerty. Zgodnie z decyzjami mieszkańców otrzymaliśmy zadanie realizacji pomysłów z Budżetu Obywatelskiego. Między innymi jest nim otoczka Art Pikniku. Także SAPiK zorganizuje koncerty pod zamkiem, natomiast dodatkowo, zgodnie z głosami mieszkańców, przygotujemy wspólnie z inicjatorami tej akcji mural, teatry uliczne oraz dodatkowe koncerty na terenie miasta – dodaje Kamil Klimek.

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wśród swoich letnich planów uwzględniła także organizację dużego koncertu na placu koncertowym. Obecnie trwają poszukiwania partnera do współorganizacji tego typu imprezy. Niewykluczone także, że podobnie jak w poprzednich latach kibice będą mogli spotkać się pod zamkiem, śledzić przebieg sportowych spotkań na dużym telebimie i dopingować swoich faworytów. O ile sytuacja związana z koronawirusem na to pozwoli, jedną z kolejnych większych imprez w najbliższych miesiącach na być także wydarzenie zorganizowane z okazji Dzień Dziecka. Więcej szczegółów dotyczących zbliżających się eventów poznamy w najbliższym czasie. /zr/