Lokale socjalne - trwa przyjmowanie wniosków

Miasto z Wizją / 26.05.2021 / Komentarze
Termin na składanie dokumentów mija 2 sierpnia

Szczecinecki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił nowy nabór wniosków o najem lokali socjalnych oraz docelowych. Stosowne dokumenty należy złożyć najpóźniej do 2 sierpnia br. w siedzibie ZGM-TBS przy ul. Cieślaka 6b. Z kolei druki wniosków osoby chcące ubiegać się o takie lokale mogą pobrać ze strony internetowej spółki lub w Biurze Obsługi Lokatora.

O najem lokali z mieszkaniowego zasobu miasta mogą ubiegać się osoby, które są mieszkańcami Szczecinka oraz znajdują się w trudnych warunkach mieszkaniowych. Ponadto muszą one spełniać odpowiednie kryteria dochodowe.

- Na podstawie pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostaną utworzone projekty list osób uprawnionych do przydziału lokali – informuje zarząd spółki ZGM-TBS. – Projekty list zostaną podane do publicznej wiadomości od 21 października do 20 listopada br. Odwołania od projektów list będzie można składać  w okresie ich wywieszenia. Ostatecznie zatwierdzone listy, po rozpatrzeniu odwołań, zostaną podane do publicznej wiadomości do końca grudnia 2021 roku i będą podlegać realizacji od stycznia przyszłego roku.

- Osoby umieszczone na liście obowiązującej w 2021 roku, z którymi nie została zawarta umowa najmu lokalu, a które  nadal zamierzają ubiegać się o najem lokalu z zasobów Miasta Szczecinek, powinny złożyć kolejny wniosek. Oświadczenie aktualizacyjne powinny złożyć wyłącznie osoby, w gospodarstwie których poza dochodem nie uległy zmianie inne inne informacje zawarte w ostatnim wniosku.

Więcej informacji odnośnie zasad przyznawania lokali oraz składania wniosków można uzyskać w Biurze Obsługi Lokatora lub telefonicznie pod nr. 94 37 412 12 wew. 118. Z kolei druki wniosków można pobrać na stronie internetowej ZGM-TBS.