Mądry Polak po szkodzie, czyli "Panie Ryśku, żebym ja wiedziała…!"

  • Blogi
  • Felietony
  • Aktualności
Ryszard Pazoła / 30.11.2015 / Komentarze
Obrazek użytkownika Ryszard Pazoła
Pracę mam taką, że odwiedza mnie codziennie spora ilość osób.

Znajoma - gorąca zwolenniczka PiS-u kupowała papierosy i w pewnym momencie stwierdziła: „Panie Ryśku, żebym ja wiedziała…to bym nie zagłosowała na PIS.

Przyznam się, ręce mi opadły i nie tylko ręce. Co ja się przed wyborami natłumaczyłem. Okazało się, że wszystko na nic. Chciała "nowego" to ma. A tu oni wychodzą dopiero z bloków startowych. Do mety jeszcze daleko. Strach się bać.

Podobnych głosów jak o cytowanej znajomej słyszę coraz więcej np.:

 "A to nie tak powinno być, przecież głosowaliśmy za wstąpieniem do Unii Europejskiej, a teraz niebieską flagę z gwiazdami nazywają szmatą.

W sieci krąży taki dowcip:

Rozmawia Putin z Orbánem. Szef Rosji do szefa Węgier:

"No i ja mu mówię, Jarek to nie przejdzie z tym Trybunałem. A on mi na to. Tak? To potrzymaj mi kota i patrz!".

Z kolei na TT wpis następujący: "Trwają poszukiwania cymbała, który pierwszy powiedział - nie ma co straszyć PIS-em". Może znajdą, życzę sukcesów.

A tak nawiasem, mądry Polak po szkodzie.

Wróćmy  na rodzime podwórko.

Miasto pięknieje. Mimo późnej jesieni, inwestycji jest co niemiara. Praktycznie wszystkie (za około 14 mln zł) zostaną zakończone w przyszłym roku.

Wbrew pohukiwaniom słyszanym z dość szerokiej "loży szyderców" trwa budowa najnowocześniejszej nie tylko na Pomorzu Zachodnim stanicy wędkarskiej. Wędkarze po raz pierwszy po 1945 roku będą mieli na Trzesiecku swój prawdziwy dom. 

Budujemy Rodzinny Park Rozrywki przy osiedlu Kopernika. Trwa budowa dróg na Raciborkach i Marcelinie. Latem przyszłego roku lekkoatleci otrzymają do dyspozycji wymarzoną bieżnię pod dachem (przy SP nr 7). Lada dzień ruszy przebudowa koszarowca przy ul. Polnej. Wiosną 2017 roku ratusz odda do dyspozycji 25 nowiuteńkich mieszkań. No i co najważniejsze rozpoczęła się już największa w ponad 700-letniej historii Szczecinka inwestycja - budowa 12-kilometrowej obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S-11. Mało? Zapewniam- wystarczy.

Czytam "budżetowy AD 2016" wywiad z burmistrzem i co moje oczy widzą? Podatki ani drgną. Miasto nie weźmie w przyszłym roku nawet złotóweczki kredytu, a zadłużenie spadnie do około 30 proc.

Za bilety autobusowe zapłacimy tyle, co w tym roku. Ruszą kolejne inwestycje. Reasumując: "Szczecinek w ruinie".

Radni zwiedzili Kronospan. Dwóch chciało mierzyć hałdę - niebywałe. 

W prywatnej firmie! Oczywiście po wizycie obowiązkowy briefing, obowiązkowo przed ratuszem i obowiązkowe narzekanie: "Nie pokazali nam wszystkiego". Odpowiadam: Mogli nic nie pokazać.

Tymczasem 20 grudnia br. "Miasto z Wizją" organizuje I Jarmark Świąteczny na placu Wolności przy najpiękniejszej choince. Oj! będzie się działo!  

Teges!