Mecze reprezentacji Polski w Parku Książąt nad Trzesieckiem

Miasto z Wizją / 10.01.2018 / Komentarze
Burmistrz: To będzie nie lada gratka dla szczecineckich kibiców piłki nożnej

Piłkarskie reprezentacje 32 krajów, w tym Polska, 64 mecze na 12 stadionach w 11 miastach.

- To wszystko miłośnicy futbolu będą mogli oglądać w Ogródku Kibica przy Zamku Książąt Pomorskich - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Ogródek Kibica to już nasza szczecinecka specjalność. Latem dwa lata temu w parku nad Trzesieckiem mogliśmy kibicować polskiej reprezentacji w czasie Turnieju Euro 2016. W czerwcu przyjdzie pora na Mundial, czyli Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Turniej rozgrywany będzie na stadionach Rosji.

Jak powiedział nam burmistrz, szczegóły organizacji Ogródku Kibica w parku przy Zamku Książąt Pomorskich są właśnie ustalane. Organizacyjnie przedsięwzięcie będzie podobne do poprzednich.

Pierwszy mecz Mundialu 2018 zagrają gospodarze - reprezentacja Rosji 14 czerwca o godz. 17. Rywalami Rosjan będzie zespół Arabii Saudyjskiej. Z kolei reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra we wtorek 19 czerwca z Senegalem. Wielkie emocje piłkarskie rozpoczną się o godz. 17 na stadionie Otkrytije Ariena w Moskwie.

Szczecineccy kibice zobaczą też kolejne mecze Polaków - w niedzielę 20 czerwca z Kolumbią (stadion Kazań Arena w Kazaniu, godz. 20) oraz w czwartek 28 czerwca z Japonią (stadion Wołgograd Arena w Wołgogradzie, godz. 16.00).

Oczywiście w Ogródku Kibica będzie można zobaczyć wszystkie 64 mecze rosyjskiego Mundialu. Finał Piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 rozegrany zostanie w niedzielę 15 lipca o godz. 17.00. Po cichu marzymy, że z udziałem naszej reprezentacji.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: FIFA/minutouno com