Nikt Ci tyle nie da, ile Suchowiejko obieca

  • Blogi
  • Felietony
Jerzy Hardie-Douglas / 18.10.2018 / Komentarze
Obrazek użytkownika Jerzy Hardie-Douglas
Felieton burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa

Słabo rozwijający się wg pana Suchowiejko Szczecinek, miasto opóźnione, wyludnione, bez turystów których On widuje wszędzie tylko nie tutaj, teraz dzięki Niemu „przyśpieszy”. Bo to nie prawda, że Szczecinek zmienia się w zawrotnym tempie. Teraz już wiemy, że jest odwrotnie. Wkoło same opóźnienia. No, ale teraz to się zmieni.  Pan Wiesław wie jak to zrobić. W końcu jest doktorem. Obronił pracę doktorską pt. „Ciągłość i zmiana w debacie nad projektem ustawy budżetowej w Sejmie w latach 2001-2010”. To wiekopomne dzieło, jak wiadomo pchnęło do przodu naukę Polską, więc teraz On, Wiesław Suchowiejko, tchnie nowe życie w Szczecinek i dla odmiany pchnie do przodu nasze miasto.  Bycie doktorem świadczy o tym, że kandydat wie o czym mówi. No chyba, żeby nie wiedział, ale nie. Nawet mi to by przecież do głowy nie przyszło. To czas start:

Reaktywacja Wielimia i Darzboru. Środki z budżetu miasta na sport dorosłych: lekkoatletów, koszykarzy, siatkarzy, piłkarzy itd., itd. Budowa nowego basenu.

E-podręczniki i podwójne podręczniki: jedne do domu, drugie do szkoły, stworzenie Miejskiego Funduszu Dziedzictwa i Rozwoju Kultury (?), a nawet pokazy dla uczniów zdrowego gotowania w wykonaniu Jamiego Olivera.

Bon dla Seniora, opieka wytchnieniowa (co by to nie znaczyło), teleopieka, audioteka. Kolejna „rehabilitacja 65+” - także w domu pacjenta, karta „N” - pomoc osobom i rodzinom dotkniętym niepełnosprawnością. Wsparcie dla osób dotkniętych chorobą nowotworową, oferta dla tzw. trudnej młodzieży. Pomysłów będzie więcej. Podpowiedzą je różne Rady: Rada Młodzieży, Rada Seniorów, Rada Przedsiębiorców. Pan Suchowiejko stworzy lokalne fundusze poręczeń kredytowych ułatwiające dostęp do banków, do pieniędzy w bankach komercyjnych. Dzięki niemu w Szczecinku pojawi się internetowa dostępność do usług administracyjnych oraz platforma internetowa łącząca świat nauki ze światem przedsiębiorczości i biznesu (?). Pojawią się też liczne start-upy.

W Szczecinku będą też niższe podatki, ale nie uszczupli to budżetu miasta. Wręcz odwrotnie! Dzięki modernizacji ewidencji gruntów i budynków w mieście Szczecinek jako bazy podatkowej, do kasy miasta będzie wpływać więcej środków z daniny. To odetchnąłem z ulgą.

Pomysłów jest dużo, dużo więcej. I co się z tą erupcją kreatywności stanie, jeśli pan Doktor jednak przepadnie w wyborach? Nie martwcie się. Zostaną. Bo internet wszystko pamięta!

Jerzy Hardie-Douglas