Obwodnica przerobiła ponad 63 mln zł

• Tv
Miasto z Wizją / 25.02.2018 / Komentarze
Coraz droższa budowa. Część pieniędzy trafia do szczecineckich firm

Trwa budowa wschodniego obejścia miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. Na bieżąco monitorujemy działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomości dotyczące postępu prac na 12-kilometrowym szlaku przyszłej szczecineckiej obwodnicy można przeczytać w naszych cyklicznych artykułach: "Raport z wielkiej budowy".

Zakres prac, mimo zimowej aury z tygodnia na tydzień jest coraz większy. Nie ma się, zatem co dziwić, że systematycznie rośnie też zaawansowanie finansowe GDDKiA. Na koniec 2017 roku (najnowsze dane wykonawcy) budowa szczecineckiej obwodnicy "przerobiła" już astronomiczną - porównując np. do miejskich inwestycji - kwotę ponad 63 mln zł (63 358 695 zł), co stanowi 23,25 proc. kwoty kontraktowej (budowa obwodnicy ma pochłonąć ponad 323 mln zł - dop. red.). Część z tych pieniędzy trafia do szczecineckich firm - podwykonawców generalnego wykonawcy budowy obwodnicy konsorcjum firm Eurovia Polska - Warbud.

Wideo: GDDKiA/Axis Geodezja (najnowszy film pokazujący budowę na całym 12km odcinku przyszłej obwodnicy)