Obwodnica już za ponad 67 milionów złotych

• Tv
Miasto z Wizją / 22.03.2018 / Komentarze
Coraz droższa budowa. Część pieniędzy trafia do szczecineckich firm

Trwa budowa wschodniego obejścia miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. Na bieżąco monitorujemy działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomości dotyczące postępu prac na 12-kilometrowym szlaku przyszłej szczecineckiej obwodnicy można przeczytać w naszych cyklicznych artykułach: "Raport z wielkiej budowy".

Zakres prac jest imponujący i z tygodnia na tydzień coraz większy. Mimo zimy są one prowadzone bez przerwy. Nie ma się, zatem co dziwić, że zaawansowanie finansowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rośnie niemal z dnia na dzień. Na koniec lutego budowa szczecineckiej obwodnicy "przerobiła" już astronomiczną - porównując np. do miejskich inwestycji - kwotę ponad 67 mln zł, co stanowi 25 proc. kwoty kontraktowej (budowa obwodnicy ma pochłonąć około 325 mln zł - dop. red.). Część z tych pieniędzy trafia do szczecineckich firm - podwykonawców generalnego wykonawcy budowy obwodnicy konsorcjum firm Eurovia Polska - Warbud.

Wizualizacja: GDDKiA/Andrzej Remus Miasto z Wizją