One Bilion Rising - ruszyły przygotowania

Miasto z Wizją / 28.01.2020 / Komentarze
Chętni uczestnicy akcji będą spotykać się, aby wspólnie nauczyć się krótkiego tanecznego układu

Mieszkanki naszego miasta spotkają się 14 lutego w centrum miasta, aby wspólnie poprzez taniec – podobnie jak to miało miejsce w minionym roku – zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Będzie to kolejna szczecinecka odsłona corocznej ogólnoświatowej akcji „One Bilion Rising”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem wszyscy chętni uczestnicy akcji będą spotykać się, aby wspólnie nauczyć się (lub przypomnieć sobie) krótkiego tanecznego układu, który 14 lutego zaprezentują przed ratuszem. Próby rozpoczną się we wtorek, 28 stycznia i będą odbywały się w każdy wtorek oraz czwartek do 13 lutego.

- Wystarczy udział w jednej próbie, choć po zeszłorocznym doświadczeniu wiemy, że kto przyszedł raz, zostawał z nami do końca. W trakcie prób istnieje możliwość rozmowy indywidualnej ze specjalistami działającymi na polu przeciwdziałania przemocy – informuje Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, współorganizatorka szczecineckiej odsłony akcji.

Na próbę należy zabrać ze sobą trampki. Próby odbędą się kolejno w dniach: 28 stycznia, 30 stycznia, 4 lutego, 6 lutego, 11 lutego i 13 lutego. Wszystkie próby odbywać się będą w hali przy ul. Artyleryjskiej o godz. 19.00.

Mieszkańcy Szczecinka, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy, mogą także samodzielnie nauczyć się prostego układu z filmiku instruktażowego https://www.youtube.com/watch?v=mRU1xmBwUeA&fbclid=IwAR10E1U2cH-jYksi1qYrgqeVILH6Oz0abdtqnE3lqcQDDwcCzXvdMZreeGg.

Tekst: Marzena Góra

Foto główne: worlddanceforhumanity org