Pożyteczni idioci

  • Blogi
  • Felietony
Grzegorz Grondys / 11.03.2022 / Komentarze
Obrazek użytkownika Grzegorz Grondys
Felieton Grzegorza Grondysa

Jak to nieobliczalny dyktator może doprowadzić do zniszczenia znanego nam świata. Wojna na Ukrainie. Dążenie do wyeliminowania z mapy świata całego narodu. Czystki etniczne były całkiem niedawno przerabiane na tym świecie, w tym i w Europie.

Moim zdaniem ruski dyktator dąży do całkowitego wyeliminowania Ukraińców z Ukrainy i zastąpienia ich rosyjskimi osiedleńcami. Patrząc jak naród ukraiński dzielnie się broni mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ale mamy tu przykład do czego prowadzi dyktatura, do czego prowadzi przejęcie lub wyeliminowanie niezależnych mediów i prowadzenie „jedynie słusznej” propagandy w publicznych mediach.

Nie trzeba daleko szukać analogii, nasi rządzący z pod znaku Prawa
i Sprawiedliwości dążą do tego samego - do dyktatury i „zamordyzmu” jaki istnieje w Rosji. Ta wojna przykryła ich działania, w tej chwili sądzą, że nieistotne stały się przekręty, złodziejstwa, afery. Nadal będą kurczowo trzymać się władzy.

W jakiej sytuacji obecnie jesteśmy? Kto nam zagwarantuje, że po Ukrainie nie będziemy następni? Kto zagwarantuje, że psychopata po podbiciu Ukrainy nie zaatakuje Polski? Łukaszenka już w swoich wystąpieniach przygotowuje do tego wiernych mu „pretorian” a sam Putin grozi całemu światu.

A u nas? Stare powiedzenie mówi, że najgłośniej krzyczy „łap złodzieja” – sam złodziej”.

To Macierewicz do spółki z PiSem zniszczyli nasz kontrwywiad, dobrzy oficerowie znający się na swoim rzemiośle musieli odejść ze służby i teraz siedzą przed telewizorami zamiast przygotowywać Polskę na ewentualność agresji zbrojnej. Pomimo ciągłych zapewnień o modernizacji armii skutecznie jej przeciwdziałano i po prostu ją rozmontowano. Zerwane przetargi na śmigłowce, z budżetu MON kupowane ołtarze i kropidła zamiast broni. Poprzez zastąpienie profesjonalistów swoimi ludźmi doprowadzenie wręcz do upadku zakładów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ilu tych pożytecznych dla Putina idiotów przez lata opluwało Unię Europejską i kraje NATO? Liczyli, że w USA na kolejne lata zostanie prezydentem przyjaciel Putina - Trump. Do ostatnich chwil spijali sobie z dziubków z europejskimi faszystami finansowanymi przez Putina i dalej nie odżegnują się od nich. Cały czas finansują wojnę na Ukrainie a za chwilę będą finansować wojnę przeciwko Polsce w dalszym ciągu kupując węgiel z Donbasu, ropę naftową i gaz ze wschodu.

W kreowaniu rządowej narracji miała pomóc propaganda prowadzona w „publicznej” telewizji i wyrugowanie niezależnych mediów.

Może ci, co przeczytają ten felieton zastanowią się, kogo popierają? A wiem, że czytają, widać to chociażby po komentarzach pod felietonami hejterów wcielonych w skórę naszych pożytecznych idiotów Putina.

Tylko ktoś wyjątkowo pozbawiony rozumu może dać się przekonać słowom ministra Kowalskiego, że obecnej sytuacji winny jest TUSK!

dr Grzegorz Grondys

/autor jest absolwentem studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzenia i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej/