Statki białej floty wypłyną na jezioro w lipcu

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.04.2021 / Komentarze
Księżna Jadwiga i Bayern poczekają w hangarze na rozpoczęcie sezonu

Każdego roku fani wodnych wycieczek i atrakcji już od początku maja oddawali się zabawie na Trzesiecku. W tym czasie w każdy cieplejszy dzień na tafli jeziora roiło się od statków, łódek, motorówek czy żaglówek. Wtedy też – po zimowej przerwie – z hangarów wpływały nasze dwa szczecineckie statki – Bayern oraz Księżna Jadwiga.

Niestety w tym roku na tego typu widoki i wodne szaleństwa będziemy musieli poczekać nieco dłużej. W związku z sytuacją związaną z koronawirusem szczecinecka białą flota jeszcze będzie musiała „chwilę” poczekać cierpliwie w hangarze.

Statki na dzień dzisiejszy już są gotowe. Nie mamy jeszcze skompletowanych załóg, bo z tym zawsze są największe problemy, ale pracujemy nad tym  - mówi Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. - Statki są gotowe do pracy. Jeden statek jest jeszcze nad wodą, drugi już jest na wodzie. Są one także po pełnej jesiennej konserwacji, mamy już również wszystkie potrzebne dokumenty. Oczywiście one jeszcze przejdą wymagane kontrole przed sezonem.

Pewnym jest, że Księżnej Jadwigi i Bayernu nie zobaczymy w maju na Trzesiecku. Wiadomo także, że statki nie wypłyną na jezioro również w czerwcu. Swoje kursy planowo mają rozpocząć dopiero od lipca. Jak nam powiedział prezes Komunikacji Miejskiej Tomasz Merk, wstępne ustalenia przewidują, że biała flota będzie odbywała swoje wodne kursy w lipcu oraz w sierpniu.

Jeżeli do tego czasu sytuacja w kraju uspokoi się i rząd zniesie wszystkie obostrzenia, wówczas na pokładach będą obowiązywały takie same zasady, jak w poprzednich sezonach. Jednak jeśli wciąż rządowe rozporządzenia będą wymagały zachowania określonej odległości, wtedy też część miejsc dla pasażerów zostanie tymczasowo wyłączona z użytkowania. /zr/