Strefa Kibica zaprasza miłośników futbolu

• Tv
Miasto z Wizją / 22.06.2018 / Komentarze
Dziś mecz Polska - Kolumbia!

Dziś rano zapraszaliśmy kibiców do Parku Książąt na weekendowe spotkania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Później, na podstawie komunikatu SAPiK poinformowaliśmy, że ze względu na trudne warunki atmosferyczne, strefa będzie nieczynna w piątek i sobotę. Okazało się, że organizatorzy zmienili swoja ranną decyzję.

- Proszę wybaczyć, ale decyzje zapadają na bieżąco - mówi "Miastu z Wizją" Kamil Klimek, dyr. SAPiK-u. - Ostatecznie po zabezpieczeniu strefy, sprawdzeniu czy wszystko jest w porządku, podjęliśmy decyzję o jej otwarciu. Niestety, w piątek i w sobotę strefa będzie działać bez punktów gastronomicznych.

Dyrektor Klimek wyjaśnił nam też okoliczności wczorajszego (czwartek 21.06) nieszczęśliwego zdarzenia. Przypomnijmy: Dwie młode kobiety zostały poparzone gorącym olejem po tym, gdy wiatr przewrócił namiot, pod którym pracowały.

- Po otrzymaniu informacji, m.in. z Urzędu Miasta o tym, że niebawem nastąpi załamanie pogody i mogą wystąpić ekstremalne zjawiska atmosferyczne podjęliśmy decyzję o ewakuacji i zamknięciu strefy - mówi "Miastu z Wizją" Dyr. Klimek.

- Prawie wszyscy nasi goście opuścili teren, zostało tylko trzech kibiców, którzy za nic nie wykazywali na to chęci. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie zamykania działalności punktu gastronomicznego.

Pierwszy wakacyjny weekend w Strefie Kibica nad jeziorem Trzesiecko zapowiada się niezwykle emocjonująco. I to nie tylko ze względu na mecz Polaków.

W piątek zobaczymy spotkania: Brazylia - Kostaryka (godz. 14), Nigeria - Islandia (godz. 17) i Serbia - Szwajcaria (godz. 20).

W sobotę kolejne trzy mecze. O godz. 14 Belgia - Tunezja. O godz. 17 niezwykle ważny dla naszych zachodnich sąsiadów mecz Niemcy - Szwecja, a o godz. 20 Korea Południowa - Meksyk.

W niedziele będziemy mogli dopingować reprezentację Polski. Biało-czerwoni w drugim meczu eliminacyjnym zagrają z Kolumbią. Początek spotkania o godz. 20.

Wcześniej - o godz. 14 mecz Anglia - Panama, a o godz. 17 (w naszej grupie) zagrają Japonia z Senegalem. Oba zespoły mają po 3 punkty.

Zapraszamy!

Wideo: FIFATV