Jest szansa na przywrócenie połączeń autobusowych

Miasto z Wizją / 19.08.2019 / Komentarze
Wojewoda otrzymał 28 wniosków z 6 samorządów

Jest szansa na przywrócenie niektórych zlikwidowanych wcześniej połączeń autobusowych w regionie szczecineckim. Wszystko dzięki dotacji z budżetu państwa. Wojewoda Zachodniopomorski otrzymał stosowne wnioski z samorządów, m.in. z Gminy Szczecinek i Powiatu Szczecineckiego. Obecnie są one weryfikowane.

- Mamy za sobą pierwszy nabór wniosków o dofinansowywane przywracania lokalnych połączeń autobusowych. Ten niezwykle ważny dla lokalnych społeczności fundusz (rozwoju przewozów autobusowych) został powołany przez rząd, w celu walki z wykluczeniem komunikacyjnym - mówi wicewojewoda Marek Subocz.

Wnioski złożyło 6 gmin: Chojna, Goleniów, Pełczyce, Ustronie Morskie, Szczecinek i Maszewo oraz 3 powiaty: drawski, wałecki i szczecinecki. Sprawdzanie ich poprawności potrwa do 20 sierpnia. Następnie z samorządami zostaną podpisane umowy (chodzi o połączenia o całkowitej długości blisko 1,5 tys. km).

Przywracane połączenia będą uruchamiane 1 września br.