Szczecinek - kibicujemy naszym!

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 06.06.2021 / Komentarze
Piłkarskie emocje w Strefie Kibica

W piątek 11 czerwca na terenie rekreacyjnym przed Centrum Konferencyjnym Zamek ruszy Strefa Kibica. Przez cały czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2021, które odbędą się z udziałem reprezentacji Polski, przed zamkiem od strony jeziora (nasi kibice nazywają ten teren Parkiem Książąt) będą transmitowane - na wielkim telebimie - wszystkie mecze turnieju. Będzie ich aż 51.

- Nasza Strefa posiada oficjalną zgodę Telewizji Polskiej, która dysponuje prawami telewizyjnymi do tego wielkiego, sportowego wydarzenia - mówi "Miastu z Wizją" Łukasz Koczan, zastępca dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- W Strefie Kibica znajdzie się też kino plenerowe, od sportowych emocji odetchniemy przy filmowych hitach dla całych rodzin. Będą też inne atrakcje.  

Transmisje z meczów można będzie oglądać od otwarcia 11 czerwca (mecz Włochy Turcja w Rzymie, godz. 21) do 12 lipca, czyli do wielkiego finału.

Euro 2021 będzie wielkim świętem także w naszym kraju. W końcu po raz kolejny na dużej imprezie piłkarskiej będziemy mogli obejrzeć naszą drużynę narodową. Biało-Czerwoni po raz pierwszy publiczności zaprezentują się 14 czerwca w Petersburgu - o godz. 18, gdy zmierzą się ze Słowacją. Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek grupy E podopieczni Paulo Sousy zagrają przeciwko Hiszpanii w Sewilli 19 czerwca, godz. 21. Na zakończenie fazy grupowej turnieju 23 czerwca Polska zagra znowu w Petersburgu ze Szwecją, godz. 18.

Cały „rozkład jazdy” polskiej grupy wygląda tak:

poniedziałek, 14 czerwca
Polska – Słowacja (Petersburg, 18.00)
Hiszpania – Szwecja (Sewilla, 21.00) 
piątek, 18 czerwca
Szwecja – Słowacja (Petersburg, 15.00)
sobota, 19 czerwca
Hiszpania – Polska (Sewilla, 21.00)
środa, 23 czerwca
Słowacja – Hiszpania (Sewilla, 18.00)
Szwecja – Polska (Petersburg, 18.00)

W 1/8 finału Euro 2021 zagrają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc.

Jako ciekawostkę dodajmy, że po raz pierwszy w historii tych rozgrywek, podczas turnieju zostanie użyty system wideoweryfikacji VAR.

Wielki finał UEFA Euro 2021 rozegrany zostanie 11 lipca o godz. 21 na stadionie Wembley w Londynie.   

Godzinowy plan transmisji wszystkich meczów UEFA Euro 2021 będziemy podawać na naszej stronie internetowej: www.miastozwizja.pl

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SAPiK