Jurek Owsiak z wizytą w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 31.01.2022 / Komentarze
Spotkał się u nas z gorącym przyjęciem (materiał archiwalny)

Takiego otwarcia jakiegokolwiek obiektu w Szczecinku jeszcze nigdy nie było. W piątek (22.06) do Szczecinka przyjechał prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W towarzystwie burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa przeciął wstęgę na rondzie u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 172 i ul. Trzesieckiej. Od dziś drogowy obiekt oficjalnie nosi imię WOŚP.

Jurek Owsiak spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem licznie zgromadzonych mieszkańców Szczecinka i nie tylko. Była też młodzież szczecineckich szkół. Po wystąpieniu szefa WOŚP przyszedł czas na przecięcie wstęgi wieńczącej tablicę z nazwą ronda.

Później były wspólne zdjęcia, autografy i oczywiście selfie. Na spotkanie z Jurkiem Owsiakiem przybyła też grupa motocyklowa.

- Dziękuję wszystkim radnych głosującym za podjęciem uchwały o nadaniu ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił m.in. burmistrz. - To fundacja, która robi w Polsce niezwykłe rzeczy. W pełni zasługuje na szacunek i upamiętnienie w Szczecinku.

- Cieszę się bardzo, bo nazwa WOŚP jest nas wszystkich, nie Jurka Osiaka - mówił m.in. bohater dzisiejszej uroczystości. - Pamiętajcie, że gramy dla nas wszystkich, jesteśmy ponad podziałami politycznymi i religijnymi, pamiętajcie żebyśmy traktowali siebie tak jak Polacy potrafią, czyli z szacunkiem i życzliwością. To wielka radocha, że to rondo ma taką nazwę. Oby ono było zawsze płynne, zawsze miłe i zawsze bez wypadków.

Jeszcze przed uroczystością Jurek Owsiak spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów na krótkiej konferencji prasowej. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wizyty szefa WOŚP w Szczecinku.

Tekst, foto: Sławomir Włodarczyk
Wideo: Marzena Góra