Szczepienia nastolatków

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.06.2021 / Komentarze
Teraz z tej możliwości mogą skorzystać także dzieci w wieku 12-15 lat. Szczepi Podimed i szpital

Walka z pandemią trwa od ponad roku. Jednak pracownicy służby medycznej dostali dodatkową broń w walce z koronawirusem. Od kilku miesięcy dostępne są szczepionki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa oraz ciężkiemu przechodzeniu ewentualnych objawów zakażenia. W pierwszej kolejności szczepionki zostały udostępnione seniorom, którzy są najbardziej narażeni na negatywne skutki zarażenia koronawirusem, co często może powodować stany ciężkie jak również zgony. Następnie pozostałe osoby także mogły przyjąć swoja dawkę. Jednak dotychczas wciąż obowiązywały wytyczne dotyczące wieku, od którego można przyjąć szczepionkę. Teraz się to zmieniło.

W związku z wprowadzonymi zmianami dotyczącymi wieku osób mogących przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19, teraz również dzieci w wieku 12-15 lat także mogą się zaszczepić. Wcześniej taką możliwość miały jedynie osoby, które ukończyły 16 rok życia. Szczecineckie placówki i gabinety są już gotowe na podanie dawek szczepionki również młodszym mieszkańcom powiatu.

Szczepienia nastolatków już ruszyły. Można to zrobić m.in. w przychodni Podimed, gdzie od kilku miesięcy trwa akcja masowych szczepień. Osoby, które jeszcze nie zostały zaszczepione, a chciałby skorzystać z takiej możliwości, mogą to zrobić niemal od ręki. Przychodnia bowiem wciąż posada wolne terminy. Z tej możliwości mogą także skorzystać osoby, które ukończyły 12 rok życia. Rejestracji można dokonać dzwoniąc na numer  696 441 200 lub 696 441 300 w godz. 8.00-18.00.

Szczepienia dzieci w wieku 12 lat i powyżej od wtorku, 8 czerwca będą wykonywane także w szczecineckim szpitalu.Z uwagi na to, iż na chwilę aktualną osoby w wieku 12-15 lat nie mają wystawionych e-skierowań nie jest możliwa ich rejestracja poprzez infolinię. Dlatego też należy kontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień pod numerem tel. 516 550 141. Wszyscy chętni zostaną tu zapisani i w momencie udostępnienia e-skierowań otrzymają oni telefon zwrotny aby ustalić termin szczepienia. /zr/

Foto: Shutterstock