Tak się bawiliśmy cz. 8

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.08.2020 / Komentarze
Koncert zespołu Taki Projekt

Tegoroczne wakacje zdecydowanie różnią się od tych w poprzednich latach. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego nie tylko uderzyło w przedsiębiorców, uczniów i ich rodziców oraz w rozmaite gałęzie gospodarki, ale także spowodowało odwołanie niemal wszystkich kulturalno-rozrywkowych wydarzeń. Odczuli to również mieszkańcy Szczecinka. Wiele cyklicznych muzycznych i rozrywkowych wydarzeń, na których bawiliśmy się w poprzednich latach w letnim sezonie, w tym roku się nie odbędzie. Część z nich zostało odwołanych, inne nie zdążyły jeszcze nawet wyjść spoza sfery planów.

Jednak tego lata mieliśmy okazję spotkać się w większym gronie nad Trzesieckiem na jednym z dużych rozrywkowych wydarzeń. Być może kolejna taka szansa pojawi się dopiero za rok. A tymczasem warto przypomnieć sobie, jak szczecinecczanie bawili się w poprzednich latach. Przenieśmy się w nieodległą przeszłość – do stycznia 2016 roku. Wtedy też odbył się koncert zespołu Taki Projekt.

Był to pierwszy od lat koncert formacji. Grupa swoje pierwsze wspólne kroki na scenie stawiała blisko 16 lat temu. Wówczas tworzyło ją czterech artystów, znanych pod pseudonimami: Smalec, Tarwid, Suchar i Seba. Początkowo występowali oni jako suport m.in. przed Liberem i Ascetoholix. Niezwykle pozytywny odbiór i reakcje publiczności szybko przysporzyły im prawdziwą rzeszę fanów. „Taki Projekt” zaczął pojawiać się obok największych polskich gwiazd, jak Mezo, Jeden Osiem L, Tede, O.S.T.R, Grammatik, Don Guralesko, Łona czy Peja. Coraz częściej pojawiał się także na licznych krajowych festiwalach. Po kilku latach zawiesili jednak wspólne występy, aby w 2016 roku na chwilę powrócić do swojej największej pasji. Dzięki tej decyzji mieliśmy okazję jeszcze raz posłuchać ich najlepszych kawałków.

Tekst: Marzena Góra

Zdjęcia, montaż: Paweł Adamowski