Trophy Szczecinek 2021 - czas wspomnień, czas podsumowań

  • Blogi
  • Felietony
Mariusz Getka / 24.10.2021 / Komentarze
Obrazek użytkownika Mariusz Getka
Felieton Mariusza Getki, prezesa Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Kiedy w głowie, kilka lat temu, kiełkowała mi myśl o tych zawodach, nie sądziłem, że tak szybko uda się z nich zrobić, jedną z bardziej prestiżowych imprez wędkarskich w kraju. Pracując nad regulaminem, chciałem aby uwzględniał on dwie rzeczy. Po pierwsze, miał promować łowienie dużych ryb. Po drugie, miał dawać szansę także tym wędkarzom, którzy na co dzień  w zawodach nie startują. Po kilku modyfikacjach, które były następstwem konsultacji z wiodącymi twarzami polskiego wędkarstwa, mogę stwierdzić, że to się udało.  I tak też, bez zmian w zasadach rozgrywania Trophy, bawimy się od roku 2017.

Jedną z rzeczy, która wyróżnia tę międzynarodową rywalizację, to klimat,   tworzony przede wszystkim przez uczestników. To dzięki nim, my organizatorzy, możemy ładować akumulatory na długie jesienno-zimowe wieczory, za co serdecznie dziękujemy. Wszelkie uwagi, a po każdej edycji zawodnicy nam je przekazują, bierzemy po uwagę, bo zależy nam na tym, aby Trophy, z roku na rok było coraz lepsze.

Organizacja dużych wydarzeń, w epoce covidowego szaleństwa, nie jest łatwa. Tym bardziej cieszymy, że dane nam było się spotkać w dniach 14-17 października bieżącego roku, w Szczecinku.

Podczas dwóch tegorocznych tur, rozgrywanych na jeziorach Trzesiecko i Wierzchowo, mieliśmy wszystko. Zmienną, czasami wręcz ekstremalną pogodę. Chimerycznie żerujące ryby, które „odpalały” się na krótkie momenty. Kapitalne okazy okoni (43 cm, 42 cm, 39 cm) i szczupaki, największy miał 110 cm i bez wątpienia jest marzeniem niejednego spinningisty.

Wieczory integracyjne i bankiet z fontanną – uczestnicy Trophy wiedzą, co się z niej sączyło. Dopełnieniem całości były atrakcyjne nagrody, zarówno te pieniężne - 20 000 zł, 10 000 zł i 5 000 zł netto, gwarantowane przez organizatorów, jak i te ufundowane przez sponsorów.

Pierwsza dziesiątka tegorocznych zmagań przedstawia się następująco:

1. Twoja Energia I

2. Barduta.pl         

3. Jacek & Paweł Team     

4. V12 Fishing Team           

5. Lucky John Polska          

6. ZZ Lublin             

7. JP Stróżak Spinning Team           

8. Zander fun        

9. Team Jabłońscy              

10. Salmon Wolin 2

Wiele ekip, które brały udział w Trophy Szczecinek 2021 było z nami po raz kolejny, między innymi wszystkie ekipy stojące na pudle. To dla nas ogromne wyróżnienie i coś, co napędza nas do działania. Zaufanie, jakim nas obdarowujecie, jest nie do przecenienia. Rokrocznie przyjeżdżają także nowi uczestnicy, których celem jest wygrana w tych zawodach. Nie każdemu się to udaje, ale wiele z nich wraca do nas ponownie. Oczywiście, są też tacy, którym zasady panujące w Szczecinku nie odpowiadają, ale wszystkich nie jesteśmy w stanie zadowolić.

Cieszymy się, że byliście z nami w tym roku, no i oczywiście liczymy na to, że w przyszłym znowu się spotkamy.  Już teraz planujcie sobie wolne w dniach 20-23 października 2022. Na ten właśnie  czas zaplanowaliśmy kolejną edycję Trophy Szczecinek, o czym oficjalnie informujemy Was, jak i organizatorów innych imprez wędkarskich w naszym kraju.

Sponsorami Trophy 2021 byli: Savage Gear, Nizel, Relistick Shad, Clean Car, Sil Veg Druk, Anvil Art, Bloke Fishing, SP Design, Miasto Szczecinek, Gmina Szczecinek, Powiat Szczecinecki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Okręg PZW w Koszalinie.

Organizatorzy to: Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Mariusz Getka