Żegnaj 2015 - Dzień Dobry 2016 roku

  • Blogi
  • Felietony
  • Aktualności
Ryszard Pazoła / 22.12.2015 / Komentarze
Obrazek użytkownika Ryszard Pazoła
Obyś dla Szczecinka był szczęśliwy!

Rok 2015 nieubłaganie zbliża się do końca swojej wędrówki. Przed nami jeszcze święta Bożego Narodzenia i szaleństwa sylwestrowej nocy. A później zaczniemy odliczać 365 nowych dni.

Czy przyszły rok będzie dla nas lepszy? Na co dzień jestem optymistą, dlatego wierzę, że tak, że szczecinecki 2016 będzie zdecydowanie bardziej udany niż ten warszawski.

W stolicy źle się dzieje. PiS bierze władzę, bierze ją pod osłoną nocy. Dąży do zmarginalizowania Trybunału Konstytucyjnego. Po co? 

Twierdzę z pełnym przekonaniem, że mijający 2015 rok był dla Szczecinka bardzo udany. O najważniejszych szczecineckich sprawach w "Mieście z Wizją" napisano już niemal wszystko, nie będę się, więc powtarzał. 

Kończący się rok, to przede wszystkim wytężony czas pracy naszego miejskiego samorządu - pierwszy rok wybranej jesienią 2014 roku Rady Miasta. Mimo zaciekłych ataków opozycji daliśmy radę. Ostała się Straż Miejska, zrealizowano wiele potrzebnych miastu inwestycji, wiele rozpoczętych w tym roku nadal trwa, zostaną ukończone w przyszłym roku.

Niebawem ruszy największa w ponad 700-letniej historii miasta inwestycja, czyli budowa 12-kilometrowej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S-11. Wielki wysiłek ludzi kochających Szczecinek (walczyli o te obwodnice jak lwy) po prostu się opłacił. Budowy "dwupasmówki" już nikt nie cofnie, choćby chciał. Dlatego późną wiosną 2019 roku pojedziemy "autostradą Słońca" - wielu mieszkańców Szczecinka tak już obwodnicę nazwało. 

Jaki będzie zbliżający się 2016 rok? Myślę, że dla mojego Szczecinka udany. Duże inwestycje ruszą też w Kronospanie. Uciążliwy dla miasta zakład niebawem przestanie smrodzić i pylić. Budowa filtrów pochłonie niebotyczne wręcz pieniądze. Ale właściciel Krono musi potrząsnąć sakiewką, sytuacja jest już bez wyjścia. Inaczej za uciążliwości "dawane" miastu weźmie się Unia Europejska. A z nią żartów już nie ma.

Rok 2016 będzie, jak sobie tego życzy opozycja, tańszym miastem. Podatki ani drgnęły, bilety autobusowe i śmieci też nie. Spada zadłużenie miasta. Ruszyło się na rynku sprzedaży miejskich włości. Można się cieszyć? Można, a nawet trzeba.

Wszystkim mieszkańcom Szczecinka życzę zdrowych, miłych, rodzinnych, a nade wszystko - spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę też szczęśliwego Nowego Roku. Niech się spełnią Wasze najskrytsze marzenia.

TEGES