O Nas

Miasto z Wizją to zupełnie nowa inicjatywa skierowana do mieszkańców Szczecinka i regionu.

Nowy portal publicystyczny MIASTOZWIZJA.PL poświęcony jest misji rzetelnego komentowania i recenzowania bieżącej sytuacji i realiów szczecineckiej rzeczywistości społeczno-gospodarczej.

Naszą misją nie będzie dziennikarstwo. Skupimy się na stworzeniu efektywnej platformy wymiany myśli, poglądów, opinii ludzi, którzy chcą obiektywnie i uczciwie komentować wszystkie obecne jak i przyszłe wydarzenia mające istotny wpływ na rozwój miasta i kondycji jego mieszkańców.

MIASTOZWIZJA.PL nie będzie tradycyjnym portalem internetowym. Będzie to rodzaj blogosfery zrzeszającej ludzi z wizją. Ludzi, którzy posiadają niezbędne kompetencje, odpowiednie zaplecze merytoryczne oraz kwalifikacje, aby rzetelnie opisywać dzisiejsze okoliczności polityczne, społeczne i gospodarcze.

Społeczność autorów MIASTAZWIZJA.PL to społeczność ludzi w różnym wieku, o różnych poglądach, życiorysie, ludzi różnych zawodów. Łączy ich jednak fundamentalna wartość - nie są im obojętne losy miasta i regionu, mają trzeźwe spojrzenie na świat, nie uzurpują sobie monopolu na prawdę i są otwarci na dialog. Ich nadrzędnym celem jest aktywny udział we wdrażaniu koncepcji zrównoważonego rozwoju miasta i regionu oraz skutecznie promowanie Szczecinka na mapie Polski.

Pragniemy, aby wyważone i kompetentne opinie naszych autorów stanowiły swoisty kontrapunkt dla środowisk kontestujących „wszystko i wszystkich”. Chcemy przedstawiać punkt widzenia ludzi, którzy są najlepiej poinformowani w sprawach związanych z życiem miasta, mają zdecydowane poglądy i chcą ich bronić.

Wierzymy, że nasi autorzy zarażą czytelników swoją wizją - naszego miasta. Miasta, które ma olbrzymie perspektywy rozwoju i szanse na dokonanie kolejnego cywilizacyjnego kroku w przód.

Nowatorska formuła portalu będzie dosyć rozbudowana. Zależy nam, aby portal miał charakter opiniotwórczy i stanowił realne zaplecze wiedzy, kompetencji i know how.

Dlatego też czytelnicy będą mogą liczyć na profesjonalne analizy eksperckie oraz luźniejsze opracowania branżowe z różnych dziedzin.

Poza tym: Forum Twitterowe autorów, blogi i felietony, możliwość polemiki z autorami za pomocą serwisów społecznościowych. Być może wiele innych treści, które wzbogacą ostateczny charakter portalu MIASTAZWIZJA.PL