Paweł Szycko

Karty podstawowe

Obrazek użytkownika Paweł Szycko
Paweł Szycko
Lekarz medycyny specjalista chorób wewnętrznych, organizator ochrony zdrowia, prezes Zarządu PODIMED Sp. z o.o. Rodowity szczecinecczanin, urodził się 20 stycznia 1960 roku,
Życiorys autora: 
Paweł Bogdan Szycko - Lekarz medycyny specjalista chorób wewnętrznych, organizator ochrony zdrowia, prezes Zarządu PODIMED Sp. z o.o. Rodowity szczecinecczanin, urodził się 20 stycznia 1960 roku, w 1978 roku – po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Elżbiety – uzyskał maturę, w 1984 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, absolwent MBA Akademii Przedsiębiorczości i Zarządzania Leona Koźmińskiego w Warszawie (2006).
 
Pracę zawodową rozpoczął w 1984 roku w Klinice Hematologicznej w Poznaniu, od 1989 roku zatrudniony w ZOZ Szczecinek, początkowo w Przychodni Rejonowej, następnie na Oddziale Wewnętrznym Szpitala. W lutym 1996 roku Paweł Szycko współtworzy Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej „Podimed” i zostaje prezesem Zarządu Spółki. Kierowana przez niego firma, której celem i misją stało się zaspokajanie potrzeb zdrowotnych mieszkańców miasta i regionu poprzez świadczenie najwyższej jakości kompleksowych usług zdrowotnych, szybko zdobyła uznanie w oczach pacjentów. Jako jedna z pierwszych firm działających w branży medycznej w 2005 roku wprowadziła system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001. W 2009 roku w konkursie „Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego” za zagospodarowanie przychodni przyszpitalnej „Podimed” został laureatem w kategorii Przedsięwzięcie Inwestycyjne Roku, a Paweł Szycko otrzymał tytuł Osobowości Gospodarczej Roku, rok wcześniej został też laureatem Koszalińskiego Denara. PODIMED – uhonorowany tytułem Gazeli Biznesu 2013 – sprawuje opiekę wobec 27 tysięcy pacjentów, rocznie wykonuje 25 tysięcy porad specjalistycznych i kilka tysięcy badań ultrasonograficznych, które stały się kolejną medyczną specjalnością szefa „Podimedu”. W latach 2006-2010 Paweł Szycko był radnym miejskim z ramienia Szczecineckiej Wspólnoty Samorządowej, a w latach 2010-2013 radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Lions Club Szczecinek, udziela się charytatywnie, twierdzi, że ogromną satysfakcję sprawia mu materialne wspieranie młodych piłkarzy z klubu „Błękitni” Gonne Małe w gminie Barwice. W 2010 roku otrzymał Honorowy Medal 700-lecia Szczecinka, wyróżniono go także Odznaką Ruchu Przyjaciół ZHP oraz Złotą Odznaką Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Medalem XX-lecia PSD. Nie ma zbyt wiele czasu dla siebie, ale jeżeli już, zdecydowanie preferuje czynny wypoczynek – tenis ziemny, narty, żagle, to także sentymentalny powrót do lat młodości. Żona Pawła, Aneta Pomorska-Szycko jest lekarzem stomatologiem, córka Paulina, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego pracuje w Polskiej Agencji Atomistyki, syn Paweł Jakub ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i prowadzi działalność gospodarczą w Szczecinku, natomiast najmłodsza Aleksandra jest studentką stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 
(źródło: Bogdan URBANEK, Zapisani w pamięci i współcześni – szczecineckie who’s who (II wydanie uzupełnione i rozszerzone), Szczecinek 2014)