Porozumienie Samorządowe i Platforma Obywatelska razem

Miasto z Wizją / 04.05.2024 / Komentarze
Oni będą rządzić powiatem

Powiat Szczecinecki ma nową koalicję. Zawiązali ją (dziś - 30 kwietnia) radni Porozumienia Samorządowego i Platformy Obywatelskiej. W nowej Radzie Powiatu (kadencja 2024-2029) będą dysponować łącznie 12 "szablami" (na 19 ). Stosowne dokumenty parafowali: Starosta Krzysztof Lis i Burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Teraz przyjdzie pora na wyłonienie władz (starosta, wicestarostowie, członkowie zarządu powiatu oraz władze rady powiatu..

Przypomnijmy, że w skład koalicji rządzącej powiatem weszli radni: Grzegorz Grondys, Marcin Kaszewski, Jolanta Leśniewska, Janusz Babiński, Ireneusz Markanicz i Jacek Wojciechowski z Platformy Obywatelsjki8ej oraz radni: Krzysztof Lis, Grzegorz Poczobut, Anna Kieling, Krzysztof Zając, Marek Bulczak i Dariusz Skiba z Porozumienia Samorządowego.

Ponadto w lawach Rady Powiatu zasiądą: Jakub Hardie-Douglas, Kamila Gwiazda i Paweł Żydałowicz (KWW Jerzego Hardie-Douglasa) oraz Robert Fabisiak, Cezary Jankowski, Magdalena Strzelec i Andrzej Wójtowicz z PiS.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Weronika Sawicka