100 lat temu odrodziła się niepodległa Polska

Miasto z Wizją / 05.11.2018 / Komentarze
Msza za Ojczyznę, uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i koncert "100 na 100 dla Niepodległej"

Niezwykle uroczyście obchodzić będziemy w niedzielę 11 listopada 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 11 w Kościele Mariackim.

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny, poczty sztandarowe oraz uczestnicy obchodów przejdą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, u stóp którego zostaną złożone wiązanki biało - czerwonych kwiatów. Wcześniej w okolicznościowym wystąpieniu głos zabierze Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Organizatorzy uroczystości, jak w poprzednich latach, zaplanowali, że mieszkańcy Szczecinka wspólnie zaśpiewają pieśni patriotyczne. Tym razem będzie to Mazurek Dąbrowskiego - pod hasłem "Niepodległa do hymnu".

Wieczorem o godz. 18 w kinie Wolność będzie miał miejsce koncert pieśni patriotycznych na jazzowo "100 na 100 Niepodległej".