105 lat niepodległej Polski

• Tv
Miasto z Wizją / 13.11.2023 / Komentarze
Uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Niezwykle uroczyście obchodzili dziś (sobota, 11 listopada) mieszkańcy Szczecinka 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych i szwadronu reprezentacyjnego kultywującego tradycje 12 Pułku Ułanów Podolskich przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Organizatorzy, jak w poprzednich latach, zaplanowali, że mieszkańcy Szczecinka wspólnie zaśpiewają pieśni patriotyczne. Mogliśmy usłyszeć m.in. Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego "Marsz I Brygady".

Świąteczne przemówienie wygłosił Burmistrz Szczecinka Daniel Rak. Podziękował m.in. mieszkańcom Szczecinka za gremialne wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych 15 października.

Po wystąpieniu burmistrza przyszedł czas na złożenie wieńców i wiązanek kwiatów u stóp pomnika jednego z najwybitniejszych Polaków - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, m.in. Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Związku Harcerstwa Polskiego, a także szczecineckich organizacji, szkół i zakładów pracy.

Wideo: Gryf TV