28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Miasto z Wizją / 13.01.2020 / Komentarze
Na ulice miasta wyruszyło kilkudziesięciu kwestujących „uzbrojonych” w identyfikatory oraz puszki z logiem WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia w całym kraju, jak również poza jego granicami, od rana gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznej, zorganizowanej już po raz 28 akcji przebiegającej pod hasłem „Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”, udział bierze kilkaset tysięcy wolontariuszy. Na liście miast, które czynnie przyłączyły się do tej szlachetnej inicjatywy, tradycyjnie nie mogło zabraknąć również Szczecinka.

W niedzielny poranek na ulice miasta wyruszyło kilkudziesięciu kwestujących „uzbrojonych” w identyfikatory oraz puszki z logiem WOŚP, którzy za każdy wrzucony datek wręczali mieszkańcom symboliczne naklejki w kształcie serca. Jak przyznają, nikomu nie muszą tłumaczyć, na czym polega cała akcja, a napotkani przechodnie sami chętnie podchodzą, aby wesprzeć tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na tegoroczny finał WOŚP w Szczecinku składa się wiele wydarzeń.

- W hali sportowej w SP 6 przy ul. Kopernika odbywają się liczne zabawy sportowe dla dzieci. W przerwach trwały także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na rzecz Orkiestry - mówi "Miastu z Wizją" szefowa szczecineckiego sztabu WOŚP Sylwia Brambor.

Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i tym razem moc atrakcji czekała na mieszkańców na placu Kamińskiego, m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez Szczecinecka Grupę Motocyklową, Motomaniacy – pokaz aut oraz auta 4x4, SCSClub Szczecinek, a także pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej.

Dużym wzięciem cieszyło się stoisko przygotowane przez Straż Miejską. Każde dziecko wrzucające datek do puszki obdarowane zostało maskotką. Z bliska można było zobaczyć drona i zapoznać się z jego działaniem. Ponadto w centrum Konferencyjnym Zamek trwały koncerty uczniów Collegu Muzycznego – ACORD.

Oczywiście moc niespodzianek czekała na wszystkich gości w kinie Wolność. Tu o godz. 12 na scenie rozpoczęły liczne taneczne oraz wokalne atrakcje. Publiczność przez cały dzień może wysłuchać koncertów i obejrzeć występy artystów m.in. z Zespołu Tańca Calineczki, Studia Wokalnego SAPIK i SAPIK JUNIOR, KTT  AIDA, ZTW REBELIA, The Old School Dance, Top Toys, zespołu ONE FUTURE, Tequila Twist oraz James Button Band. Sceniczne występy tradycyjnie przeplatane są licznymi licytacjami. O wylicytowania w tym roku są m.in. gadżety WOŚP, okolicznościowy tort, słodkości przekazane przez burmistrza, a także dzień z posłem Jerzym Hardie-Douglasem w Sejmie. Również w holu kina przez cały dzień trwa kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta oraz czekają na nas liczne atrakcje.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 19.30 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba.

Przebieg aukcji fantów WOŚP będzie można obejrzeć na Fanpage SAPIK-u na Facebooku:

Tekst: Marzena Góra/Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk