34 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

34 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podjęli działania, w wyniku, których zabezpieczyli prawie 34 kg tytoniu typu krajanka bez akcyzy.

Policjanci z Wydziału PG stale monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Na podstawie posiadanych informacji, mundurowi podjęli czynności wobec 65-letniego mieszkańca Szczecinka. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach mieszkalnych policjanci ujawnili tytoń bez znaków akcyzy. Łącznie mężczyzna dysponował 33,5 kg tytoniu, który zapakowany w mniejsze torebki, najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży.

Funkcjonariusze obliczyli, że wartość uszczuplenia podatkowego wyniosłaby prawie 34 tys. zł na szkodę Skarbu Państwa.

W trakcie realizacji czynności policjanci z PG udali się również do mieszkania 38-letniej mieszkanki Szczecinka, u której zabezpieczono tytoń bez polskich znaków akcyzy o wadze 0,5 kg. Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane zostaną funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec mieszkańców Szczecinka.

Mieszkańcom Szczecinka za popełnione przestępstwo zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst i foto: mł. asp. Anna Matys - oficer prasowy KPP w Szczecinku

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk