67 incydentów w centrum Szczecinka

Miasto z Wizją / 12.05.2018 / Komentarze
Kamery czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców

W kwietniu br. operatorzy monitoringu Straży Miejskiej ujawnili 67 różnego rodzaju incydenty, do których doszło na terenie Szczecinka.

- Dzięki pracy operatorów nasze patrole podjęły 64 interwencje. Trzy z nich przekazaliśmy Policji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

Co ciekawe, do negatywnych zdarzeń dochodziło głównie w centrum miasta, m.in. na Placu Wolności, przy ul. Wyszyńskiego i Warcisława IV oraz w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Dotyczyły one m.in. spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócania ładu i porządku publicznego - 43 interwencje, wykroczeń drogowych - 12 interwencji, palenia tytoniu w miejscu zabronionym - 3 interwencje, awarii i uszkodzeń znaków drogowych - 4 interwencje oraz niszczenia mienia i dewastacji - 2 interwencje.

Przypomnijmy: W systemie monitoringu miejskiego pracuje 36 kamer, również na podczerwień i w jakości HD, podłączonych do stanowiska obserwacyjnego w komendzie Straży Miejskiej.

W 2017 roku operatorzy ujawnili 1306 różnego rodzaju zdarzeń. W 1023 przypadkach interweniowały patrole SM.

Opracowanie informacji: Sławomir Włodarczyk

Info: Kierownik referatu ds. monitoringu Grzegorz Rusielewicz