7 kg nielegalnego tytoniu kosztuje 3 lata

Miasto z Wizją / 12.04.2016 / Komentarze
Mieszkanka Szczecinka handlowała "lewym" tytoniem

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji podjęli działania, w wyniku, których zabezpieczyli ponad 7 kilogramów tytoniu (krajanka) bez akcyzy.

- Funkcjonariusze wcześniej podejrzewali mieszkankę Szczecinka, że handluje tytoniem - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy usiłowała sprzedać swojemu znajomemu 1 kg tytoniu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci znaleźli 7 worków z zawartością pociętego już suszu. Tytoń, przygotowany był prawdopodobnie do sprzedaży. W samochodzie, który należał do kobiety zabezpieczono kolejny worek z tytoniem. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 9 worków tytoniu o łącznej wadze ponad 7 kg.

Tytoń został przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec kobiety. 24-letniej mieszkance Szczecinka za popełnione przestępstwo, zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.