986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 26.03.2024 / Komentarze
Kolizja na Karlińskiej i skok na sklep przy Gdańskiej

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 128 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 24 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 49 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Jedna osoba została przekazana Policji, był to sprawca kradzieży w sklepie oraz jedna osoba doprowadzona do miejsca zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 34 samochodów i pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów. Pięć zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii.

We wtorek (19 marca) przed godz. 16 patrol udał się na ul. Kołobrzeską, gdzie zgłoszono mężczyznę leżącego na ziemi. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę kompletnie upojonego alkoholem, który leżał na częściowo na jezdni a częściowo na chodniku. Nie był w stanie stać o własnych siłach. Został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany synowi.

W czwartek (21.03) około godz. 6.30 strażnicy patrolując ul. Karlińską ujawnili kolizję. Kierująca samochodem uderzyła w znak drogowy oraz słupek z nazwą ulicy. Na miejsce została wezwana Policja, która przejęła dalsze prowadzenie interwencji.

W piątek (22.03) około godz. 14.30 patrol interweniował  na ul. Trzesieckiej, gdzie samochód potrącił sarnę. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zabrał zwierzę do lecznicy weterynaryjnej.

- Tego samego dnia po południu operator monitoringu zauważył młodego mężczyznę z parą starszych od niego ludzi na przystanku KM przy ul. Szczecińskiej - ujawnia G. Grondys.

- Młody mężczyzna wyciągał z plecaka kolejne butelki wódki i pakował je do spodni dresowych, które miał na sobie. Widać było, że cała trójka działała wspólnie. Po chwili para odeszła od niego w stronę ulicy Gdańskiej a za chwilę wróciła rzucając mu torbę. Następnie udali się w kierunku osiedla Świątki. Młody mężczyzna przez chwilę szedł gubiąc przez nogawki spodni dresowych butelki wódki. Gdy dostał torbę to przepakował wódkę oraz słodycze z kieszeni do torby. Patrol Straży Miejskiej ujął go na ulicy Gdańskiej. Mężczyzna posiadał przy sobie pięć litrowych oraz 4 półlitrowe butelki wódki a także batoniki Maxi King. Został przekazany Policji. Wraz z ujętym i policją strażnicy udali się do sklepu w pobliżu przystanku. Po odtworzeniu nagrań z kamer monitorujących sklep potwierdzono, że mężczyzna ten był sprawcą kradzieży.