Akademia Piłkarska świętuje dziesiąte urodziny

• Tv
Miasto z Wizją / 23.11.2019 / Komentarze
Piłkarze U10 grali w jubileuszowym turnieju

Akademia Piłkarska Szczecinek świętuje dziś (sobota 23.11) dziesiąte urodziny. Świętuje w możliwie najlepszy sposób - w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 rozgrywany jest jubileuszowy turniej kadry U10, czyli chłopców urodzonych w roku 2009..

Gospodarz turnieju - AP Szczecinek gości zespoły: Warty Poznań, Chojniczanki Chojnice, Zawiszy Bydgoszcz, FASE Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg.

Urodzinowy turniej otworzył radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas (partnerem jubileuszu jest Województwo Zachodniopomorskie):

- Taki turniej, w takiej obsadzie to najlepsza promocja dla szczecineckiej akademii - mówił m.in. J. Hardie-Douglas.

- Akademia Piłkarska ma już 10 lat. Futbolowa inicjatywa władz Szczecinka ziściła się w 2009 roku. Wówczas miasto mocno postawiło na sport dziecięcy i młodzieżowy. Efekty tych działań możemy podziwiać dziś. Zapewniam młodych piłkarzy, trenerów i rodziców, że projekt pod nazwą Akademia Piłkarska będzie nadal rozwijany. Mamy ambitne plany.

Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego nie szczędził też pochwał pod adresem trenerów oraz wszystkich tych, którzy w tym projekcie biorą czynny udział.

Od lat głównym sponsorem Akademii Piłkarskiej Szczecinek jest firma Kronospan. To dzięki jej funduszom można było zrealizować wiele inicjatyw, m.in. wyposażenia młodych piłkarzy w sprzęt sportowy, szkolenie, wyjazdy na mecze i turnieje czy też organizację w Szczecinku turniejów piłkarskich.

Meczom na parkiecie "piątki" bacznie przyglądał się szef AP Szczecinek, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Mazur. Czynił to w towarzystwie trenerów AP oraz licznie zgromadzonych rodziców młodych piłkarzy i kibiców.

Wyniki turnieju podamy po jego zakończeniu.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk